Základní a Mateřská škola Kameničky, Kameničky 38, 539 41, tel.: 469318131

škola hrou ...

 
flagflag

15.10. 13Mistrovství Evropy v karate

 Letošního Mistrovství Evropy v karate Shotokan se zúčastnilo přes 1000 špičkových závodníků z řad reprezentací evropských zemí, jako jsou například Albánie, Arménie, Azerbajdžán, Bosna a Hercegovina, Česká republika, Finsko, Makedonie, Gruzie, Německo, Kosovo, Rumunsko, Rusko, Švédsko, Turecko, Ukrajina a další. Soutěž proběhla ve dnech 3. - 7. 10. ve sportovní hale Attaturk v tureckém milionovém městě Bursa.

I na takto prestižní soutěži mělo město Pardubice své zástupce. Českou republiku, Pardubický kraj, město Pardubice a Karate Lions Pardubice zde totiž reprezentovalo hned 7 mladých nadějí, které přijely na turnaj ve špičkové formě. Samotnému výjezdu na šampionát předcházela téměř půlroční specializovaná příprava, která zahrnovala účast na soutěžích světových a evropských pohárů, letní a podzimní soustředění s medailisty z mistrovství světa v seniorských kategoriích a samozřejmě individuálně zaměřený trénink jednotlivých cvičenců pod vedením trenérů Ondřeje Charváta a Milana Tesaře.

Pardubičtí lvi o sobě dali na evropské sportovní scéně rozhodně vědět a i přes řadu nelehkých zápasů s domácími reprezentanty, které publikum doslova hnalo za výsledky, a přes těžká utkání s již úřadujícími medailisty z evropských a světových šampionátů vybojovali neuvěřitelných 11 medailí!!! Tři z nich získal žák naší školy: 

Radek Netolický

- kumite ippon shobu žáci -40 kg – 1. místo 

- kumite ippon shobu žáci -45 kg – 1. místo 

- kumite žáci -40kg – 3.místo 

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

 

 viz fotogalerie

 

 
© 2023, www.zs-kamenicky.cz, mash | xhtml 1.0, css valid
TOPlist