Základní a Mateřská škola Kameničky, Kameničky 38, 539 41, tel.: 469318131

škola hrou ...

 
flagflag

07.02. 19YPEF

V lednu tohoto roku proběhla místní kola soutěže YPEF - Young People in the European Forests, kde soutěžící družstva po písemném testu z lesnictví a přírody ČR a Evropy ověřují svá povědomí o rostlinách a živočiších vyskytujících se v lese a v jeho blízkosti v poznávání přírodnin (lebky a stopy zvířat, větvičky listnatých stromů se zimními pupeny, semena rostlin aj.). Pro zpestření soutěže zahrnuli organizátoři ještě venkovní praktický úkol - střelbu ze vzduchovky. Průměr zásahů by rozhodl o vítězi v případě dosažení shodného počtu bodů z teoretické a poznávací části.

Naši školu v mladší kategorii na lesní správě Lesů ČR v Nasavrkách reprezentovala dvě družstva - chlapecké ve složení Tomáš Svoboda a Adam Broža a dívčí ve složení Andrea Pešková, Zuzana Řezníčková a Elena Pavlišová. Ze šesti soutěžních trojic obsadila děvčata krásné druhé místo, kluci skončili na místě pátém. Šesťákům a děvčatům ze sedmé třídy bych ráda poděkovala za přípravu, které obětovali svůj volný čas a která se ve finále promítla do pěkného umístění.

                                                                                                              Mgr. Daniela Kosařová 

Žáci naší školy se zúčastnili výtvarné soutěže Evropské vánoční ozdoby.

Cílem soutěže bylo seznámit žáky s rozmanitostmi tradic a oslav Vánoc v různých evropských zemích, a to nakreslením či vytvořením jakoukoli výtvarnou technikou vlastní vánoční ozdoby, ztvárňující oslavy Vánoc v jedné z členských zemí Evropské unie.

Organizátorem soutěže bylo Eurocentrum Pardubice a Eurocentrum Hradec Králové.

Soutěž probíhala ve dvou kategoriích:

Kategorie A: žáci 1. – 5. tříd základních škol

Kategorie B: žáci 6. – 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií

 

Výtvarné dílo žákyně Emy Farkašové ze 6. třídy se umístilo na prvním místě. Bylo vytvořené z keramiky a zastupovalo zemi Finsko.

Emě patří velké poděkování za reprezentaci naší školy.

                                                                                                                               Ludmila Švecová

22.12. 18Přání

Pohodové Vánoce a hodně zdraví a štěstí v novém roce

přejí

zaměstnanci školy.

V pátek 7. prosince 2018 pořádala Sportoviště města Hlinska, s.r.o. ve spolupráci s DDM Hlinsko pod záštitou Mikroregionu Hlinecko závody v bruslení pro žáky základních škol SOMH. Závody se konaly na zimním stadionu v Hlinsku. Soutěžilo se ve 4 kategoriích: 1. - 2. třída, 3. - 5. třída, 6. - 7. třída, 8. - 9. třída. Nejmladší objeli 1 kolo, nejstarší kola 4.

V konkurenci ostatních ZŠ se za naši školu nejlépe umístil Jakub Hromádko z 1. třídy, který ve své kategorii obsadil krásné druhé místo. Všem ostatním závodníkům (jmenovitě Filip Hromádko, Robin Laštůvka, Tomáš Pešek, Zdeněk Pražák, Martin Pešek) děkuji za účast.

Mgr. Daniela Kosařová

Ve dnech 11. 12. – 13. 12. 2018 se uskutečnilo 2. kolo soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika“. Na SPŠCH v PU reprezentovali naši školu žáci 9. ročníku Ondřej Balek, Anna Štveráková, Adéla Veberová a Jana Pošvicová. Celkem se 2. kola zúčastnilo 417 žáků ze 145 ZŠ z Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského kraje a kraje Vysočina, třicet nejúspěšnějších postupuje do regionálního finále. Nejlepšího umístění dosáhl Ondřej Balek, který se umístil na 80. místě, 86. skončila Anna Štveráková a 195. Jana Pošvicová. Adéla Veberová se testování zúčastnila mimo soutěž. Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy a chemické zapálení. Jen tak dál.

                                                                                        Mgr. Daniela Kosařová

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | »»»
 
© 2023, www.zs-kamenicky.cz, mash | xhtml 1.0, css valid
TOPlist