Základní a Mateřská škola Kameničky, Kameničky 38, 539 41, tel.: 469318131

škola hrou ...

 
flagflag

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 se vybraní žáci 2. stupně (Broža, Svoboda, Černý, Pražák, Kamarád, Petrlík, G. Mikulášová, K. Halamková, T. Brázdová, M. Halamková, Š. Mikulášová, V. Adámková, Polanská, Marková) zúčastnili již tradičního atletického čtyřboje, který každoročně pořádá ZŠ Svratka. Sportovci základních škol ze Svratky, Kameniček, Sněžného, Jimramova, Nového Města na Moravě, Krouny a Herálce poměřili své výkony v běhu na 1500 m, sprintu 60 m, skoku dalekém a hodu granátem.

            Naše sportovní výprava dovezla celkem 8 medailí - 3 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové. Všem zúčastněným bych ráda poděkovala za úspěšnou reprezentaci školy a popřála jim mnoho dalších nejen sportovních úspěchů.

                                                                                                                                        Mgr. Daniela Kosařová

V pátek 21. 9. 2018 se uskutečnil již 10. ročník soutěže v první pomoci, kterou každoročně pořádá Junák Hlinsko s FARG o.s. při SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod. Na modelových situacích si žáci vyzkoušeli ošetření běžných úrazů a poranění. Soutěže se zúčastnilo celkem 12 čtyřčlenných hlídek z 6 základních škol. Naši školu reprezentovaly 3 týmy. Nejlépe se umístilo družstvo ve složení Nekvindová (9.), Kudynová (9.), Sádovská (9.), Řezníčková (7.), které obsadilo krásné 3. místo.

K věrohodnosti situace přispěla perfektně odvedená práce maskérů, jako figuranti sekundovali hlinečtí skauti a na odbornou způsobilost dohlíželi profesionální záchranáři a studenti zdravotní školy, kteří žákům vysvětlili, co dělali špatně a vzápětí jim předvedli správný postup.

Hlavním cílem akce bylo vyzkoušet si 1. pomoc, získat nové zkušenosti od těch nejpovolanějších, překonat stud a prvotní strach z nezvládnutí situace, ověřit si teoretickou přípravu, vzájemnou komunikaci a rozhodnost v krizové situaci.

                                                                                                                                           Mgr. Daniela Kosařová 

 

Pozor! Pozor!

Pro velký úspěch bychom rádi navázali na loňskou sběrovou mánii, během které se nashromáždilo neuvěřitelných 5 t papíru.

Zapojit se mohou úplně všichni.

Stačí ve dnech 24. 9. (po) – 27. 9. (čt) přinést do školy svázaný balík papíru, odevzdat jej od 6:30 do 7:45 u žákovského vchodu panu Lazarovi (po telefonické domluvě s panem Lazarem kdykoliv). Balík bude zvážen a hodnota připsána k příslušné třídě. Velké balíky můžete zavézt přímo do sběrných surovin Zahálka v Hlinsku, kde stačí jen nahlásit jméno a třídu. Obdržíte papírek s údaji, který odevzdáte panu Lazarovi.

Na závěr bude ze sečtené třídní sumy vytvořen průměr na žáka. Nejlepší 2 třídy pojedou na konci školního roku na výlet do Vodního domu, třída na 3. místě si opět sestaví týdenní jídelníček na přání, ze zbylých tříd vylosujeme 1 třídu, kde se uskuteční vyučování naruby.

pan Lazar: 602 160 662

29.08. 18Obědy

 V pondělí 3. 9. vaří školní jídelna pouze pro mateřskou školu.

 Přejeme všem žákům úspěšné vykročení do nového školního roku.

                                                                                    zaměstnanci školy

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | »»»
 
© 2023, www.zs-kamenicky.cz, mash | xhtml 1.0, css valid
TOPlist