26.04. 18Zlatý list

Vybraní žáci ze 4. - 8. třídy se ve středu 25. 4. 2018 zúčastnili krajského kola přírodovědně - ekologické soutěže Zlatý list, které se konalo v okolí Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka. Soutěž proběhla formou stezky se stanovišti, která prověřila znalosti soutěžících z botaniky, zoologie, ekologie a ochrany ŽP. Naši školu v kategorii mladších žáků (4. - 6. třída) reprezentovala šestice ve složení (Netolický, Svobodová, Broža, Svoboda, R. Brázdová, Pavlišová) a v kategorii starších žáků (7. - 9. tř.) šestice děvčat (Jehličková, Kosařová, Nekvindová, Veberová, Černá, Adámková). Každé družstvo se rozdělilo na 2 tříčlenné hlídky. Tříčlenné hlídky vybíhaly po 5 minutách z areálu záchranné stanice. Hodnoceno bylo celé družstvo, body se sčítaly.

S celkovým počtem 59 bodů se starší žáci umístili na 12. místě ze 14. Mladší žáci dosáhli s 60 body na příčku nejvyšší a jako jediní si ze 7 družstev zajistili postup do národního kola, které se uskuteční v červnu.

Ve volném čase jsme si prohlédli expozici zvířat a nahlédli do "pravěkého světa", který se nacházel na území Národního geoparku Železné hory a v jeho blízkém okolí. Sluníčko nám krásně svítilo, v kiosku jsme si pochutnali na vynikajícím párku v rohlíku a cukrové vatě. Celý den se nám moc líbil a příští rok pojedeme zas.

Mladším žákům moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí v národním kole. Starším žákům děkujeme za reprezentaci školy.