Základní a Mateřská škola Kameničky, Kameničky 38, 539 41, tel.: 469318131

škola hrou ...

 
flagflag

V celostátním finále soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“ se Filip Brázda umístil na krásném 23. místě z 39 finalistů, kteří vzešli z 15 O34 soutěžících v regionálních kolech. Filipovi děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme hodně studijních úspěchů i během středoškolského studia.

Mgr. Daniela Kosařová

Družstvo žáků 8. třídy ve složení Eliška Marková, Ester Polanská, Lukáš Řezníček, Petr Řezníček a Anna Štveráková se zúčastnilo Branného závodu v Hlinsku. Šplh na laně, střelbu ze vzduchovky, první pomoc a další disciplíny zvládli naši žáci výborně a v konkurenci třinácti dalších družstev závod vyhráli.

 

 

https://zs-ms-kamenicky.rajce.idnes.cz/Branny_zavod,_8._trida_18._5._2018

 

Pavel Vojta

26.04. 18Zlatý list

Vybraní žáci ze 4. - 8. třídy se ve středu 25. 4. 2018 zúčastnili krajského kola přírodovědně - ekologické soutěže Zlatý list, které se konalo v okolí Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka. Soutěž proběhla formou stezky se stanovišti, která prověřila znalosti soutěžících z botaniky, zoologie, ekologie a ochrany ŽP. Naši školu v kategorii mladších žáků (4. - 6. třída) reprezentovala šestice ve složení (Netolický, Svobodová, Broža, Svoboda, R. Brázdová, Pavlišová) a v kategorii starších žáků (7. - 9. tř.) šestice děvčat (Jehličková, Kosařová, Nekvindová, Veberová, Černá, Adámková). Každé družstvo se rozdělilo na 2 tříčlenné hlídky. Tříčlenné hlídky vybíhaly po 5 minutách z areálu záchranné stanice. Hodnoceno bylo celé družstvo, body se sčítaly.

                S celkovým počtem 59 bodů se starší žáci umístili na 12. místě ze 14. Mladší žáci dosáhli s 60 body na příčku nejvyšší a jako jediní si ze 7 družstev zajistili postup do národního kola, které se uskuteční v červnu.

                Ve volném čase jsme si prohlédli expozici zvířat a nahlédli do "pravěkého světa", který se nacházel na území Národního geoparku Železné hory a v jeho blízkém okolí. Sluníčko nám krásně svítilo, v kiosku jsme si pochutnali na vynikajícím párku v rohlíku a cukrové vatě. Celý den se nám moc líbil a příští rok pojedeme zas.

                Mladším žákům moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí v národním kole. Starším žákům děkujeme za reprezentaci školy.                                                                                                                                                                                                                    

                                                                                                               Mgr. Daniela Kosařová  

Dne 17. 04. 2018 se žákyně 6. třídy Renata Brázdová a Elena Pavlišová zúčastnily krajského kola matematické olympiády v Chrudimi. Ze 26 soutěžících se Renata Brázdová umístila na 5. místě a Elena Pavlišová na 7. místě. Moc gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.

                                                                                                                 Mgr. Lenka Hladíková

              4. dubna 2018 proběhlo v ABC klubu v Pardubicích slavnostní vyhlášení finalistů regionálního kola soutěže "Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR". Kromě 28 finalistů z 21 základních škol Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského kraje a kraje Vysočina, kteří změřili své síly v teoretickém testu a laboratorních dovednostech, byly oceněny i všechny projekty, 5 nejlepších učitelů chemie a 5 nejúspěšnějších škol. Slavnostní vyhlášení mělo charakter zábavného odpoledne s doprovodným programem  - taneční vystoupení, kouzelnická exhibice, kosmetický salon, netradiční chemické pokusy. Každý z oceněných obdržel čestné uznání a hodnotnou cenu.

                6 nejlepších žáků postoupilo do celostátního finále, které se uskuteční 12. 6. 2018 v prostorách Fakulty chemicko - technologické Univerzity Pardubice a které opět prověří teoretické znalosti a praktické dovednosti soutěžících. I naší škole se dostalo nečekané pocty. Z vynikajícího 4. místa postupuje do celostátního finále žák 9. třídy Filip Brázda, který se zde s dalšími 39 mladými chemiky (výběr 40 nejlepších ze všech regionů) utká o titul "Nejlepšího mladého chemika ČR."

                Filipovi moc gratulujeme a držíme pěsti v celostátním klání.

Kompletní výsledky, přehled cen a předávajících + fotogalerii ke stažení v tiskové kvalitě najdete v tuto chvíli již na stránkách: www.mladychemik.cz 

                                                                                                                                     Mgr. Daniela Kosařová

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | »»»
 
© 2023, www.zs-kamenicky.cz, mash | xhtml 1.0, css valid
TOPlist