Základní a Mateřská škola Kameničky, Kameničky 38, 539 41, tel.: 469318131

škola hrou ...

 
flagflag

Protože osmáky po prázdninách čeká poslední ročník na základní škole a s tím spojený výběr dalšího zaměření, vydali jsme se společně ve čtvrtek 22. června na Úřad práce do Chrudimi. Zde jsme strávili zhruba hodinu besedou na téma Volba povolání.

Po vážném rozjímání nad budoucí profesí následovalo rozptýlení v Muzeu loutkářských kultur. Žáci si zde nejprve prohlédli stálou expozici loutek a pak je čekal zážitkový program Cesta Malého pána aneb Animace plošných loutek. Osmáci nejprve obdrželi papírové figurky, pak vymýšleli scénář, v němž se tyto figurky měly uplatnit. Jakmile byl scénář hotov, rozdělili se žáci na dvě skupiny. První skupinka vytvářela animaci a druhá se odebrala do jiné místnosti, kde nahrávala k animaci zvuky.

Přestože počáteční myšlenky většiny osmáků se dle mého názoru upíraly spíše ke zmrzlině, nakonec se všichni zapojili do tvorby a nepochybuji o tom, že se i dobře pobavili. Celá příprava trvala 90minut. Vzniklo z toho 22 sekund příběhu. Zmiňované zmzliny se animátoři a ruchaři z naší školy nakonec také dočkali. 

viz http://zs-ms-kamenicky.rajce.idnes.cz/Osmaci_v_Chrudimi_22._6._2017/

V pátek 16. června se děti z naší školy pokusily potěšit i rozesmát diváky v místní sokolovně.

 Rozvernou besídku zahájili prvňáčci pohádkou O veliké řepě. Poté navázali osmáci veselým vstupem v ruském jazyce. Nejvíce se diváci pobavili u tří humorných scének žáků deváté třídy, kteří  si připravili parodické ukázky z vyučování. Na ně navázalo překvapení – školní perličky v podání bývalé paní ředitelky Špalkové.

O druhou polovinu programu se postarali členové divadelního kroužku. Diváci zhlédli dvě naprosto rozdílná zpracování pohádky O Sněhurce. Závěr patřil společnému disko tanci většiny účinkujících. Atmosféru celé besídky opět dotvářely nádherné kulisy, které malovaly děti v hodinách výtvarné výchovy pod vedením paní učitelky Švecové.

Na přípravě a realizaci besídky se podílely I. Niklová (1.tř.), J. Dostálová (8.tř.), D. Kosařová, P. Burešová a L. Adámková (drobné rady satirikům z 9.tř. :-)) a R. Červinková s L. Adámkovou (div.kr.). O technickou stránku se spolehlivě postaral pan Lazar. 

Ve fotogalerii jsou k nahlédnutí snímky z generálky a z představení pro MŠ.

                                                                                                               Mgr. Lenka Adámková

viz http://zs-ms-kamenicky.rajce.idnes.cz/Rozverna_besidka_16._6._2017/

28. 6. 2017 se vydali páťáci na cestu údolím Doubravy. V Chotěboři nás pan Martin Žejdlík provedl hasičskou stanicí, seznámil nás s úkoly hasičů i technikou, kterou mají k dispozici. Vlakem jsme poté dojeli do Hlinska, odkud jsme opět pokračovali pěšky do Kameniček. Domů ale páťáci nešli, prožili společný podvečer a noc.  Vyvrcholením letošního školního roku bylo totiž přespání ve škole.                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Mgr. Jana Dostálová

viz http://zs-ms-kamenicky.rajce.idnes.cz/Vylet_5._trida_28._6._2017/

23. 6. 2017 se uskutečnil 7. ročník Memoriálu Karla Kněze v Ležákách. 

V Louce se nejprve účastníci zúčastnili krátké vzpomínky u pomníku Karla Kněze. Na svého dědečka zavzpomínala paní Alena Mergl - Kučerová a účastníky závodu přivítala ředitelka NKP Lidice Martina Lehmannová.

V Ležákách žáci plnili různé úkoly a byl připraven bohatý doprovodný program.

V mladší kategorii družstvo ve složení Tereza Brázdová, Zuzana Řezníčková, Patrik Černý, Martin Pešek, Denis Boguaj obsadilo 3. místo.
Mezi staršími skončilo na 2. místě družstvo ve složení Štěpán Vacek, Petr Sadílek, Veronika Hitzgerová, Tereza Kudynová, Anna Moučková .               

                                                                                                             Mgr. Jana Dostálová 

viz http://zs-ms-kamenicky.rajce.idnes.cz/Memorial_Karla_Kneze_23._6._2017/

Ve středu 21. 6. 2017 pořádala ZŠ Svratka atletický čtyřboj pro 1. stupeň, kde se dívčí a chlapecká družstva, vždy ve složení jeden zástupce 1. r., 2. r., 3. r., 4. r. a 5. r., utkala ve sprintu (1. - 3. r. 40m, 4. a 5. r. 60m), skoku dalekém, hodu míčkem a vytrvalostním běhu - štafetě na 1000m (1. a 2. r. běžel 100m, 3. r. 200m, 4. r. 200m a 5. r. 400m).

            Rozhodující pro celkové hodnocení družstva byl zisk bodů za umístění v každé disciplíně.  Při shodném závěrečném součtu bodů pak rozhodovalo umístění štafety družstva.

            V konkurenci 3 ZŠ (Svratka, Svratouch, Herálec) obsadilo dívčí družstvo ve složení Anežka Brožová, Agáta Kudynová, Gabča Mikulášová, Zuzana Svobodová a Martina Batelková) krásné 3. místo. Chlapci ve složení Ondřej Černý, David Netolický, Tomáš Svoboda, Patrik Černý a Jindřich Sádovský vybojovali místo 4. Nejlepší výkony jsme podali ve skoku dalekém, David Netolický ze 3. třídy skočil 332 cm, Agátka Kudynová 250 cm a Anežka Brožová 290 cm (viz výsledková listina). Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.

                                                                                                         Mgr. Daniela Kosařová 

výsledková listina

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | »»»
 
© 2023, www.zs-kamenicky.cz, mash | xhtml 1.0, css valid
TOPlist