Základní a Mateřská škola Kameničky, Kameničky 38, 539 41, tel.: 469318131

škola hrou ...

 
flagflag

V roce 2016 se naše škola začlenila do projektu Pardubického kraje Technohrátky. V rámci tohoto projektu mohli žáci současné 8. třídy navštívit Střední školu zemědělskou v Chrudimi a Střední průmyslovou školu stavební v Pardubicích, kde si hravou formou vyzkoušeli různá řemesla, svoji dovednost a znalosti z oborů, které tyto školy nabízejí (např. dojení krávy, práci se dřevem, ale i uměleckého kováře). Celý rok také probíhala v Technohrátkách fotosoutěž s názvem „Řemeslo kolem nás“, do které se se svými fotografiemi zapojili Josef Halamka a Zuzana Kamenská. Z celkového počtu 53 fotografií bylo odborníky vybráno 10 fotografií, o kterých se hlasovalo na facebooku. V tomto facebookovém hlasování se Josef Halamka umístil na úžasném 1. místě. Dále o fotografiích rozhodovala i odborná porota a i zde se Pepova fotografie umístila, tentokrát na krásném 2. místě. Ceny si Pepa převzal 8. prosince 2016 na zámku v Pardubicích při slavnostním zakončení Technohrátek pro rok 2016.

Technohrátky jsou u žáků velmi oblíbené a jsem ráda, že budou pokračovat i v roce 2017. Už teď se všichni těšíme!

                                                                                                              Mgr. Veronika Jílková

20.12. 16Mladý chemik

Ve dnech 13. 12. – 15. 12. 2016 se uskutečnilo 2. kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika. Ve třídách ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod (kraj Vysočina) reprezentovala naši školu děvčata z 9. ročníku (jmenovitě Veronika Hitzgerová, Anna Moučková a Tereza Balková). Celkem se 2. kola zúčastnilo 355 žáků, třicet nejúspěšnějších postupuje do regionálního finále. Nejlepšího umístění dosáhla Veronika Hitzgerová, která skončila na 91. - 102. místě.  Děvčatům bych ráda poděkovala za úspěšnou reprezentaci školy.  Kompletní výsledky 2. kola najdete zde.

                                                                                                               Mgr. Daniela Kosařová

V pátek 9. prosince 2016 pořádala Sportoviště města Hlinska, s.r.o. ve spolupráci s DDM Hlinsko pod záštitou Mikroregionu Hlinecko závody v bruslení pro žáky základních škol SOMH. Závody se konaly na zimním stadionu v Hlinsku. Soutěžilo se ve 4 kategoriích: 1. - 2. třída, 3. - 5. třída, 6. - 7. třída, 8. - 9. třída (vždy 2 chlapci a 2 dívky v dané kategorii za školu). Nejmladší objeli 1 kolo, nejstarší kola 4.

            V konkurenci ostatních ZŠ se za naší školu nejlépe umístila nejstarší děvčata. Barbora Mikulášová skončila na 4. místě, Anička Burešová obsadila 5. místo. Všem ostatním závodníkům (jmenovitě Tomáš Pešek, Jakub Schmidt, Gabriela Mikulášová, Renáta Brázdová, Martin Pešek, Verča Adámková, Šárka Mikulášová, Martin Adámek, Petr Řezníček) děkuji za účast.

                                                                                              Mgr. Daniela Kosařová 

viz fotogalerie

2. prosince nás s předstihem navštívily pekelné bytosti spolu s Mikulášem a andělem. Hodné děti Mikuláš pochválil a odměnil drobnými sladkostmi. Hříšníkům čerti domluvili a jako upomínku jim předali malý proviant v podobě uhlíku, s dobrovolníky si zaskákali v pytli a odvážlivcům zprostředkovali last minute zájezd do pekla. Společně pak s dětmi ze školky ozdobili vánoční stromeček. 

                                                                                                                                                        Žáci 9. třídy

viz fotogalerie

V pondělí 21. listopadu k nám zavítal Dušan Slovák, pardubický učitel přírodopisu a člen EDU Teamu (team, nabízející kvalitní komplexní nabídku vzdělávacích aktivit). Vyprávěl nám o 2 „psychických“ nemocech - mentální anorexii a bulimii.

Když si odkašle někdo s touto nemocí, nenakazí Vás, nejsou to nemoci virového původu. Anorektik je hubený, ale když se podívá do zrcadla, vidí sám sebe tlustého. Někdo vám řekne, že jste tlustí a začnete hubnout. Chcete vypadat jako nějaký Váš idol, který je krásný a hubený. Docílíte toho např. tak, že se najíte, strčíte prsty do krku a pak vše vyzvracíte, po 2 týdnech Vám stačí jen podráždit jazyk, po měsíci již zvracíte bez pomoci prstů. Rodiče o tom neví, hubnete dál, stává se z Vás „mentál“ a …..

Z přednášky jsme si odnesli ponaučení, nebrat vážně to, co nám kdo řekne, jinak se z toho psychicky zhroutíme. Když vidíme někoho extra hubeného ve svém okolí, měli bychom se zajímat a pomoci mu.

Zajímavost na závěr. Věděli jste, že když sníte 1bonbónovou žížalu s energetickou hodnotou 40KJ, musíte pak na její energetický výdej udělat 52 kliků nebo dřepů?

                                                 Za 7. třídu Tomáš Rybička, Matěj jehlička, Petr Adámek

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | »»»
 
© 2023, www.zs-kamenicky.cz, mash | xhtml 1.0, css valid
TOPlist