Před Velikonocemi se na zámku v Pardubicích uskuteční tradiční velikonoční jarmark, na který naši keramici ve složení Odehnalová Natálie, Procházková Kristýna, Gregorová Blanka, Řezníček Petr, Svobodová Kateřina, Moučková Anna, Burešová Anna, Holcmanová Terezie a Pešek Jan vyrobili a naaranžovali keramický košíček s kraslicemi.

Posuďte sami, že není za co se stydět.

Ludmila Švecová

Sportoviště města Hlinska a DDM Hlinsko pod záštitou Mikroregionu Hlinecko pořádaly v pátek 27. 2. 2015 plavecké závody pro žáky ZŠ. I naše škola měla své zastoupení v jednotlivých kategoriích. Každý závodník si mohl zvolit styl dle svého uvážení.

Kategorii žabáků (do 3. třídy) reprezentovaly Gábinka Mikulášová z 2. třídy a Klára Zavřelová ze 3. třídy, na které čekala trať dlouhá 25 m, kategorii kapříků (4. - 5. třída) zastupovali žáci 5. třídy - Ester Polanská, Karolína Laštůvková a Martin Adámek. Barbora Mikulášová a Tomáš Pavlíček (oba ze 6. třídy) a Veronika Hitzgerová se Štěpánem Vackem (oba ze 7. třídy) závodili v kategorii delfínů (6. - 7. třída). Kapříci a delfíni museli uplavat 50 m.

V konkurenci osmi škol vybojovala Klára Zavřelová s časem 32:49 stříbrnou medaili. Všem plavcům patří velké poděkování, bojovali ze všech sil.

01.03. 15Dravci a sovy

Ve středu 25. 2. 2015 k nám zavítali manželé Školoudovi se svými opeřenci. Během komentované ukázky výcviku dravců a sov se žáci seznámili s charakteristickými znaky a způsobem života puštíka obecného, puštíka bradatého, sovy pálené, výra velkého a výra virginského. Z dravců se nám představili káně Harrisova a orel bělohlavý. Sovy a dravci létali těsně nad našimi hlavami a některým dětem při ukázce letu přilétli až na ruku. Podle slov Edy Školouda je zisk z ukázek použit pro financování stanice pro poraněné živočichy.

Ve čtvrtek 15. 1. se mohli občané Kameniček, okolních obcí a další pozvaní hosté zúčastnit slavnostního zahájení provozu nově zrekonstruované sokolovny v Kameničkách. O kulturní program se pod vedením paní učitelky Dostálové postarali žáci naší základní i mateřské školy. Téměř dvě hodiny zpívali, hráli divadlo i na hudební nástroje, recitovali, tančili, cvičili a předvedli i ukázku karate. A nejen to, spolu s paní učitelkou Švecovou se zasloužili také o výzdobu prostor sokolovny.

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | »»»