8. 6. 2015 se uskutečnil další ročník soutěže Skutečský slavík. Naši žáci se v silné konkurenci opět neztratili.

Josef Myška 2. místo
Vojtěch Myška 2. místo
Josef Halamka 2. místo
Tomáš Pavlíček 3. místo
Veronika Pešavová 3. místo

Děkuji všem zpěvákům za přípravu a skvělé pěvecké výkony.

Mgr. Jana Dostálová

Ve čtvrtek 18. 6. 2015 pořádala ZŠ Svratka atletický čtyřboj pro 1. stupeň, kde se dívčí a chlapecká družstva, vždy ve složení jeden zástupce 1. r., 2. r., 3. r., 4. r. a 5. r., utkala ve sprintu (1. - 3. r. 40m, 4. a 5. r. 60m), skoku dalekém (1. - 5. r. skok z místa), hodu míčkem a vytrvalostním běhu - štafetě na 1000m (1. a 2. r. běžel 100m, 3. r. 200m, 4. r. 200m a 5. r. 400m).

V konkurenci 4 ZŠ (Svratka, Svratouch, Křižánky a Herálec) dosáhlo chlapecké družstvo (Matouš Moučka, Matyáš Klapka, Patrik Černý, Vít Kamarád a Lukáš Řezníček) na metu nejvyšší a dívky (Zuzana Svobodová, Gábina Mikulášová, Klára Zavřelová, Šárka Mikulášová a Ester Polanská) se o 1. příčku podělily se soupeřkami ze ZŠ Herálec. Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.

5. 6. 2015 se na ZŠ Smetanova Hlinsko konalo okresní kolo Přírodovědné soutěže, kterou každoročně pořádá DDM Hlinsko ve spolupráci s ČZS. Soutěž je určena pro žáky 3. – 9. ročníků ZŠ, úkolem žáků je poznat co největší počet vystavených přírodnin a určit chráněné druhy.

V kategorii 6. a 7. tříd zastupovaly naši školu 2 žákyně 7. třídy - Veronika Hitzgerová a Marie Kamarádová. Kategorii 8. a 9. tříd prezentovala již třetím rokem ostřílená přírodovědná trojice Blanka Gregorová a Vendula Moučková (obě z 9. třídy) s Miloslavem Zavřelem (8. třída). I když žáci nedosáhli na stupně vítězů, odvezli si alespoň upomínkové drobnosti a hezké dojmy z perfektně zorganizované soutěže. Soutěžícím děkuji za účast, cením si jejich zájmu a chuti udělat něco navíc nad rámec školních povinností.

V této soutěži se naše děti umístily se svými originálními kresbami na těchto vynikajících místech:

v kategorii ZŠ 2 - Kateřina Svobodová a Anna Štveráková - třetí místo,

v kategorii ZŠ 3 - Lucie Vamberová a Nikola Batelková - první místo,

v kategorii ZŠ 4 - Leona Cimburková a Adéla Klapková - první místo.

Vám všem veliké poděkování za reprezentaci naší školy.

Ludmila Švecová

Dne 14. 5. se naše basketbalové družstvo ve složení Kája Myšková, Patrik Černý, Filip Brázda, Petr Sadílek, Tereza Schmidtová, Šárka Mikulášová, Roman Pešek, Ester Polanská, Anička Štveráková, Vašek Štverák a Tomáš Rybička zúčastnilo již potřetí basketbalového turnaje neregistrovaných dětí „Havířovská olympiáda“. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev ve dvou skupinách. Naši basketbalisti odehráli celkem 3 zápasy ve skupině, jeden semifinálový a jeden finálový zápas. Po famózním kolektivním výkonu během celého turnaje se nám podařilo ve vyrovnaném finálovém zápase vyhr&aa cute;t 16:12 a z turnaje si odvézt první místo. Kromě krásných sportovních zážitků si děti odvezly zlaté medaile, pohár a upomínkové předměty.

Martina Hitzgerová, trenér

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | »»»