Ve čtvrtek 8. 10. 2015 se vybraní žáci z 8. ročníku zúčastnili odloženého „Branného závodu 2015“, sportovně – vědomostní soutěže pro žáky 7. ročníků ZŠ v Hlinsku a okolí, kterou pořádá skupina prevence kriminality ve spolupráci s MěÚ Hlinsko a ČHJ Hlinsko. Závodu se zúčastnilo celkem 6 ZŠ: Ležáků, Smetanova, Resslova, Trhová Kamenice, Kameničky, Včelákov.

Žáci předem vytvořili 5člennou hlídku, která společně plnila uložené úkoly (hod granátem na cíl, šplh na laně umístěném na stromě, přechod po provazové lávce nad terénní nerovností, zdravověda, test z požární ochrany, chůze na chůdách,  střelba ze vzduchovky na terč, poznávání rostlin a živočichů) na 9 stanovištích rozmístěných na určené trase cca 2,5 km dlouhé (areál Sportovního stadionu v Olšinkách a přilehlé okolí). Měřil se výsledný čas hlídky + trestné body nasbírané na stanovištích za nesplnění úkolu. Vyhrála hlídka s nejmenším dosaženým bodovým hodnocením. První 3 hlídky byly odměněny diplomy a věcnými cenami.

Naši žáci (Marie Kamarádová, Tereza Kudynová, Veronika Hitzgerová, Tereza Balková a Radek Netolický) se nezalekli konkurence a urputně bojovali, aby své vědomosti a dovednosti ze zájmových kroužků proměnili v nádherné 1. místo. Ani druhá hlídka (Terezie Holcmanová, Štěpán Vacek, Tomáš Petrlík, Jan Pešek a Anna Burešová) se nenechala zahanbit a obsadila krásné 4. místo. Patří jim velké poděkování a gratulace.

7. 10. 2015 se žáci 4. a 5. třídy proměnili v osadníky z Apalačských hor, kteří se sešli v prostorné stodole, muzikanti naladili banjo, housle, basu, valchu... a tančili a tančili... Program věnovaný výuce základů country tanců nás pohltil, dopoledne v tělocvičně ZŠ ve Svratce jsme si užili opravdu naplno.

Mgr. Jana Dostálová

V pondělí 5. 10. 2015 se uskutečnil 2. ročník celoškolní recitační soutěže. Nejlepší recitátoři z třídních kol se představili svým spolužákům ve třech soutěžních kategoriích (1. - 3. třída, 4. - 5. třída, 6. - 9. třída). Odborná porota byla složena z učitelů školy, žáci hlasovali v anketě O cenu diváků.
Všichni soutěžící podali vynikající výkony, zvlášť oceňuji výběr dlouhých, zajímavých, mnohdy vtipných či inspirativních básniček a textů.

Nejlepší recitátoři budou naši školu reprezentovat na celorepublikové přehlídce Ležácké veršování 12. 11. 2015 v Ležákách.
Děkuji všem učitelkám a dětem za skvěle odvedenou práci.
                                                                                                   Mgr. Jana Dostálová

Výsledková listina:
1. - 3. třída:      1. místo  Anežka Brožová
                        2. místo  Adam Broža
                        3. místo  Tomáš Popelka
                        Cena diváků: Anežka Brožová

4. - 5. třída:      1. místo Zuzana Řezníčková
                        2. místo Erika Černá
                        3. místo Ondřej Petrlík
                        Cena diváků: Ondřej Petrlík

6. - 9. třída:      1. místo Veronika Hitzgerová
                        2. místo Jan Pavlíček
                        3. místo Josef Halamka, Anna Štveráková
                        Cena diváků: Veronika Ťopková

V pátek 2. 10. 2015 jsme se zúčastnili dalšího atletického čtyřboje, který se konal na hřišti s umělou trávou za pořádající školou ZŠ Ležáků v Hlinsku. Z každé školy soutěžilo 1 čtyřčlenné smíšené družstvo mladších žáků (6. - 7. ročník) a 1 čtyřčlenné smíšené družstvo starších žáků (8. - 9. ročník). Kategorii mladších žáků reprezentovali Ester Polanská, Adéla Adámková, Petr Sadílek a Filip Brázda, kategorii starších žáků Marie Kamarádová, Tereza Balková, Radek Netolický a Milan jehlička. Se soupeři z hlineckých základních  škol (včetně osmiletého gymnázia) a Trhové Kamenice poměřili své výkony v běhu na 60m, skoku dalekém, vrhu koulí a běhu na 800m (mladší), běhu na 1000m (starší). Naši mladší atleti obsadili krásné 1. místo, starší žáci místo 5. V celkovém pořadí jsme se umístili na 4. místě.

výsledková listina

V pátek 25. 9. 2015 se vybraní žáci 2. stupně (Petr a Lukáš Řezníčkovi, Polanská, Laštůvková, Adámková, Brázda D., Sadílek, Netolický, Vacek, Kamarádová, Balková, Procházková, Klapková, Jehlička) zúčastnili již tradičního atletického čtyřboje, který každoročně pořádá ZŠ Svratka. Sportovci základních škol ze Svratky, Kameniček, Sněžného, Jimramova a Nového Města na Moravě poměřili své výkony v běhu na 1500m, sprintu 60m, skoku dalekém a hodu granátem. Odměnou jim bylo celkem 19 medailí. 2 za 1. místo (Ester Polanská - běh 1500m, Karolína Laštůvková - hod granátem), 6 za 2. místo a 11 za místo 3. Všem zúčastněným bych ráda poděkovala za úspěšnou reprezentaci školy a popřála jim mnoho dalších nejen sportovních úspěchů.

výsledková listina 2015

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | »»»