Základní a Mateřská škola Kameničky, Kameničky 38, 539 41, tel.: 469318131

škola hrou ...

 
flagflag

V pátek 20. 12. se sešli žáci I. a II. stupně spolu se svými učiteli v jídelně, aby za zpěvu vánočních koled předali výtěžek adventního jarmarku malé Karolínce a její mamince. Plyšový medvídek, který ve svých tlapkách držel taštičku s úctyhodnou sumou 14 800,- Kč, zatím zajímal Karolínku více než peníze, které alespoň částečně přispějí k její léčbě. My dospělí jsme ale na vás, mladší i starší žáky, byli moc pyšní, že jste byli schopni vzdát se chvilkového požitku z vydělaných peněz pro úsměv malé Karolínky a pro slzy dojetí její maminky a babičky. Kéž by jednou byla Karolínka zdravá a šťastná jako vy.

viz fotogalerie

Dne 13. 12. 2013 se konal v jídelně ZŠ Kameničky výchovný koncert, který pořádali manželé Kocůrkovi. Předváděli nám středověké nástroje, např. lesní roh, Panovu flétnu, okarínu, niněru… Hráli nám krásné písničky. Byly tam velké i malé nástroje a některé legračně hrály. Koncert trval jednu vyučovací hodinu a moc se nám líbil.

V úterý 10. 12. 2013 za námi přijeli lektoři z Ostravy. Seznámili nás s tím, jak se zachovat v určitých situacích: když hoří, uniká nějaká škodlivá látka, při evakuaci, když jsme svědky nehody. Také nám ukázali obrázky a videa historických havárií, které zanechaly hrůzné následky dodnes. Jako první jsme si povídali o tom, jaké nehody s chemickými látkami mohou nastat. Přišli jsme na to, že ropa nebo plyny jsou ve spojení s jinými látkami extrémně nebezpečné pro člověka a přírodu. Dále nás rozdělili do tří skupin, kde jsme měli popsat, jak se zachovat při havárii, která se stala nedaleko našeho domova. A také jsme si povídali o tom, jaké můžeme slyšet zvuky sirény. Lektoři nám pustili videa o nejhorších světových katastrofách, které většinou zavinila lidská hloupost. Věděli jste, že když se vybourá cisterna s nebezpečným plynem, musíte se přesunout do nejvyšší místnosti v domě? Ano, je to tak, protože většina plynů je těžších než kyslík, takže se vám tato rada vyplatí, tedy alespoň do té doby, než přijede pomoc. Celé praktikum se nám moc líbilo, seděli jsme, dávali pozor a udiveně poslouchali.

 

Ve čtvrtek 5. 12. proběhla na naší škole v režii žáků deváté třídy mikulášská nadílka. Hodné děti se jistě nebály a hříšníci slibovali, že se polepší.

viz fotogalerie

Dne 1. 12. 2013 se konal v budově Základní školy v Kameničkách vánoční jarmark. Každá třída si připravila několik výrobků, které později od půl třetí prodávala ve školní jídelně. Družina a čtvrtá třída si připravily stánek v šatně. Docela nás překvapilo, že se lidé začali scházet už ve čtvrt na tři a od půl propuklo to správné nákupní šílenství J. Jelikož venku byla zima, připravily kuchařky občerstvení a punč na zahřátí. Ve čtyři hodiny se ukončilo prodávání výrobků a všichni lidé se přesunuli před školu ke slavnostnímu rozsvěcování stromečku. Druhý stupeň a pátá třída si připravily vánoční pásmo koled a básniček. Vše bylo zakončeno proslovem paní ředitelky, pana starosty a velkým potleskem. Podle nás deváťáků se celý den velmi vydařil.

                                                Kateřina Nekvindová a Hana Vašková                                                                                        

viz fotogalerie

 

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | »»»
 
© 2023, www.zs-kamenicky.cz, mash | xhtml 1.0, css valid
TOPlist