Základní a Mateřská škola Kameničky, Kameničky 38, 539 41, tel.: 469318131

škola hrou ...

 
flagflag

 Sbírejme také víčka od šlehačky ve spreji (ta bílá), víčka od tekutých pracích prostředků, žluté obaly od Kinder vajíček - ta jak v tom je ta hračka - a taky hnědá víčka od rozpustné kávy Nescafé.

Probuďte svůj talent – „Objevitelské soboty“


je název projektu pro nadané a zvídavé žáky ZŠ a mladší studenty osmiletých gymnázií, který rozvíjí jejich talent, zájem a potenciál. Systém podpory nadaných žáků a studentů vznikl na základě spolupráce nadace American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies (AFCSLS) www.afcsls.org a  Center for Talented Youth (CTY), Johns Hopkins University cty.jhu.edu. V září 2012 se k nim přidaly Národní vzdělávací fond www.nvf.cz a Masarykova univerzita v Brně www.muni.cz. Partnerem pro registrace studentů do programů CTYOnline, přípravu a realizaci víkendových prezenčních programů je občanské sdružení Nadané dítě o.s.

Více podrobností najdete na stránkách: http://www.up-to-you.cz/vikendy.html

04.09. 13Sběr bylinek

V úterý 10. 9. 2013 proběhne sběr léčivých bylinek. Pilné včeličky sbírající bylinky nechť přinesou usušené léčivky do dílen, kde na ně bude již od rána čekat paní učitelka Kosařová. Bylinky vybere a domluví se s firmou Leros, aby si bylinky co nejdříve odvezla a pokud možno do měsíce proplatila.

Chtěla bych touto cestou poděkovat členkám SRPDŠ, které školu podpořily a zaslaly stížnost na ústředí v Praze, kde nám bylo přislíbeno, že se již nebude opakovat situace z loňského roku, kdy byly dětem peníze za bylinky vybrané v září zaslány po mnoha urgencích až na konci školního roku. 

Mgr. Daniela Kosařová

Naše stará školní jídelna dostala přes prázdniny novou podobu. Je zateplená, došlo k výměně starých oken za nová, plastová, přibyla nová umyvadla s novými bateriemi. To vše je ještě zvýrazněno krásnými pozitivními barvami na zdech, které umocňují chuť dětí k jídlu. 

viz fotogalerie

V pondělí 2. září byl zvoněním zahájen nový školní rok, rok 2013 – 2014. Do lavic usedli nejen žáci stávající, ale poprvé z nich hleděli i udivené tváře 16 nových prvňáčků (12 chlapců a 4 dívek), které doprovázeli jejich rodiče.  V jejich první školní den je ve škole přivítali zástupci školy (ředitelka školy Mgr. D. Nejedlá, PaedDr. a třídní učitelka Mgr. H. Dobiášová) a Obecního úřadu Kameničky (pan starosta P. Rybička a paní M. Hladíková), kteří předali dětem různé školní potřeby.   

 

««« | ... | 11 | 12 | 13 | 14 | »»»
 
© 2023, www.zs-kamenicky.cz, mash | xhtml 1.0, css valid
TOPlist