Žáci naší školy se zúčastnili výtvarné soutěže Evropské vánoční ozdoby.

Cílem soutěže bylo seznámit žáky s rozmanitostmi tradic a oslav Vánoc v různých evropských zemích, a to nakreslením či vytvořením jakoukoli výtvarnou technikou vlastní vánoční ozdoby, ztvárňující oslavy Vánoc v jedné z členských zemí Evropské unie.

Organizátorem soutěže bylo Eurocentrum Pardubice a Eurocentrum Hradec Králové.

Soutěž probíhala ve dvou kategoriích:

Kategorie A: žáci 1. – 5. tříd základních škol

Kategorie B: žáci 6. – 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií

Výtvarné dílo žákyně Emy Farkašové ze 6. třídy se umístilo na prvním místě. Bylo vytvořené z keramiky a zastupovalo zemi Finsko.

Emě patří velké poděkování za reprezentaci naší školy.

Ludmila Švecová

22.12. 18Přání

Pohodové Vánoce a hodně zdraví a štěstí v novém roce

přejí

zaměstnanci školy.

V pátek 7. prosince 2018 pořádala Sportoviště města Hlinska, s.r.o. ve spolupráci s DDM Hlinsko pod záštitou Mikroregionu Hlinecko závody v bruslení pro žáky základních škol SOMH. Závody se konaly na zimním stadionu v Hlinsku. Soutěžilo se ve 4 kategoriích: 1. - 2. třída, 3. - 5. třída, 6. - 7. třída, 8. - 9. třída. Nejmladší objeli 1 kolo, nejstarší kola 4.

V konkurenci ostatních ZŠ se za naši školu nejlépe umístil Jakub Hromádko z 1. třídy, který ve své kategorii obsadil krásné druhé místo. Všem ostatním závodníkům (jmenovitě Filip Hromádko, Robin Laštůvka, Tomáš Pešek, Zdeněk Pražák, Martin Pešek) děkuji za účast.

Ve dnech 11. 12. – 13. 12. 2018 se uskutečnilo 2. kolo soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika“. Na SPŠCH v PU reprezentovali naši školu žáci 9. ročníku Ondřej Balek, Anna Štveráková, Adéla Veberová a Jana Pošvicová. Celkem se 2. kola zúčastnilo 417 žáků ze 145 ZŠ z Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského kraje a kraje Vysočina, třicet nejúspěšnějších postupuje do regionálního finále. Nejlepšího umístění dosáhl Ondřej Balek, který se umístil na 80. místě, 86. skončila Anna Štveráková a 195. Jana Pošvicová. Adéla Veberová se testování zúčastnila mimo soutěž. Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy a chemické zapálení. Jen tak dál.