Letošního Mistrovství Evropy v karate Shotokan se zúčastnilo přes 1000 špičkových závodníků z řad reprezentací evropských zemí, jako jsou například Albánie, Arménie, Azerbajdžán, Bosna a Hercegovina, Česká republika, Finsko, Makedonie, Gruzie, Německo, Kosovo, Rumunsko, Rusko, Švédsko, Turecko, Ukrajina a další. Soutěž proběhla ve dnech 3. - 7. 10. ve sportovní hale Attaturk v tureckém milionovém městě Bursa.

I na takto prestižní soutěži mělo město Pardubice své zástupce. Českou republiku, Pardubický kraj, město Pardubice a Karate Lions Pardubice zde totiž reprezentovalo hned 7 mladých nadějí, které přijely na turnaj ve špičkové formě. Samotnému výjezdu na šampionát předcházela téměř půlroční specializovaná příprava, která zahrnovala účast na soutěžích světových a evropských pohárů, letní a podzimní soustředění s medailisty z mistrovství světa v seniorských kategoriích a samozřejmě individuálně zaměřený trénink jednotlivých cvičenců pod vedením trenérů Ondřeje Charváta a Milana Tesaře.

Pardubičtí lvi o sobě dali na evropské sportovní scéně rozhodně vědět a i přes řadu nelehkých zápasů s domácími reprezentanty, které publikum doslova hnalo za výsledky, a přes těžká utkání s již úřadujícími medailisty z evropských a světových šampionátů vybojovali neuvěřitelných 11 medailí!!! Tři z nich získal žák naší školy:

Radek Netolický

- kumite ippon shobu žáci -40 kg – 1. místo

- kumite ippon shobu žáci -45 kg – 1. místo

- kumite žáci -40kg – 3.místo

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Taneční kroužek začne 1. 10. a bude vždy v úterý od 14:30 hodin do 15:15 hodin.

Sbírejme také víčka od šlehačky ve spreji (ta bílá), víčka od tekutých pracích prostředků, žluté obaly od Kinder vajíček - ta jak v tom je ta hračka - a taky hnědá víčka od rozpustné kávy Nescafé.

Probuďte svůj talent – „Objevitelské soboty“

je název projektu pro nadané a zvídavé žáky ZŠ a mladší studenty osmiletých gymnázií, který rozvíjí jejich talent, zájem a potenciál. Systém podpory nadaných žáků a studentů vznikl na základě spolupráce nadace American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies (AFCSLS) www.afcsls.org a  Center for Talented Youth (CTY), Johns Hopkins University cty.jhu.edu. V září 2012 se k nim přidaly Národní vzdělávací fond www.nvf.cz a Masarykova univerzita v Brně www.muni.cz. Partnerem pro registrace studentů do programů CTYOnline, přípravu a realizaci víkendových prezenčních programů je občanské sdružení Nadané dítě o.s.

Více podrobností najdete na stránkách: http://www.up-to-you.cz/vikendy.html

04.09. 13Sběr bylinek

V úterý 10. 9. 2013 proběhne sběr léčivých bylinek. Pilné včeličky sbírající bylinky nechť přinesou usušené léčivky do dílen, kde na ně bude již od rána čekat paní učitelka Kosařová. Bylinky vybere a domluví se s firmou Leros, aby si bylinky co nejdříve odvezla a pokud možno do měsíce proplatila.

Chtěla bych touto cestou poděkovat členkám SRPDŠ, které školu podpořily a zaslaly stížnost na ústředí v Praze, kde nám bylo přislíbeno, že se již nebude opakovat situace z loňského roku, kdy byly dětem peníze za bylinky vybrané v září zaslány po mnoha urgencích až na konci školního roku.