Ve středu 4. 2. 2015 proběhl na naší škole zápis do 1. třídy, ke kterému se postupně dostavilo čtrnáct dětí (šest děvčat a osm chlapců).

Již tradičně se v prostorách šatny  budoucích školáčků ujali žáci 9. třídy. Převlečeni za různé pohádkové bytosti odvedli děti s jejich rodiči do třídy a po celou dobu s dětmi komunikovali a snažili se jim zpříjemnit první kontakt se školou.

Předškoláci byli velice šikovní, recitovali básničky, vyprávěli nám pohádky podle obrázků, počítali, zpívali písničky, poznávali zvířátka, určovali ovoce a zeleninu, namalovali hezké obrázky.

Děkujeme všem rodičům a dětem, kteří se zápisu na naší škole zúčastnili, a věříme, že jejich důvěru nezklameme. Moc se na nové žáčky těšíme a přejeme jim, aby jim nadšení ze školy vydrželo i do příštích let.

Mgr. Ivana Niklová

Základní škola a Mateřská škola Kameničky

Zápis do I. ročníku 2015/2016

Dne 4. 2. 2015 od 12.00 do 15.30 hod.

ADÁMKOVÁ Adéla                        Jeníkov 123

BROŽOVÁ Anežka                        Kameničky 182

ČERNÝ Ondřej                              Jeníkov 157

HLAVÁČKOVÁ Hana                     Jeníkov 64

JEHLIČKA Daniel                          Kameničky 156

KOSAŘ Daniel                              Jeníkov 114

PAVLÍČKOVÁ Adéla                      Kameničky 70

PEŠEK Tomáš                               Jeníkov 57

POPELKA Tomáš                          Filipov 24

PRAŽÁK  Zdeněk                          Jeníkov  58

PYTLÍK Michael                            Kameničky 72

ŠALAMOUNOVÁ Judita                 Kameničky 238

ŠTVERÁK Jan                                Kameničky 167

VAVRUŠOVÁ Karolína                   Kameničky 135

Rodiče přinesou s sebou:          rodný list dítěte

kartičku pojišťovny

občanský průkaz

V Kameničkách, 9. 1. 2015                    PaedDr. Dagmar Nejedlá

ředitelka školy

Vážení rodiče, i v letošním školním roce nabízíme možnost využít ranní družinu v době od 6:30 hodin do začátku vyučování. Případní zájemci se mohou přihlásit u paní učitelky Niklové.

Je tu 1. září a s ním i začátek nového školního roku 2014-2015. Pro většinu našich žáků nastává období učení - mučení, ale také setkání s oblíbenými spolužáky a spousta lumpárniček a legrace. To zatím ještě neznají naši prvňáčci, kteří usedli do školních lavic poprvé. Zkoumavě hledí na svou novou paní učitelku Niklovou, která zatím probírá spíše organizační záležitosti s rodiči stojícími za zády svých dětí. Hodně úspěchů ve školní docházce dětem přeje kromě paní učitelky třídní také paní ředitelka Nejedlá a pan starosta Rybička s paní Hladíkovou, kteří předávají tradičně dětem dárky, jež jim mají připomínat tento významný den. Noví žáčci si letos s sebou domů odnášejí také sponzorský dar od hlineckých mlékáren.

Ve středu 4.6. jsme dokončili stavbu altánku - teepee na školní zahradě. Přestože stavbu provázely těžkosti a bylo nutno mnoho improvizovat, konečný výsledek můžete posoudit sami, pokud juknete na školní zahradu. Na přípravě a stavbě se podíleli manželé Peškovi, Hitzgerovi, Martin Brázda a Radek Kudyn. Největší dík patří Romanu Peškovi, který sehnal většinu materiálu a byl duší celé stavby. Stavba vznikla i za grantové podpory obce Kameničky. Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli, srdečně děkujeme a doufáme, že dětem bude altánek dlouho sloužit.

Za SRPŠ Martina Hitzgerová