Vážení rodiče, i v letošním školním roce nabízíme možnost využít ranní družinu v době od 6:30 hodin do začátku vyučování. Případní zájemci se mohou přihlásit u paní učitelky Niklové.

Je tu 1. září a s ním i začátek nového školního roku 2014-2015. Pro většinu našich žáků nastává období učení - mučení, ale také setkání s oblíbenými spolužáky a spousta lumpárniček a legrace. To zatím ještě neznají naši prvňáčci, kteří usedli do školních lavic poprvé. Zkoumavě hledí na svou novou paní učitelku Niklovou, která zatím probírá spíše organizační záležitosti s rodiči stojícími za zády svých dětí. Hodně úspěchů ve školní docházce dětem přeje kromě paní učitelky třídní také paní ředitelka Nejedlá a pan starosta Rybička s paní Hladíkovou, kteří předávají tradičně dětem dárky, jež jim mají připomínat tento významný den. Noví žáčci si letos s sebou domů odnášejí také sponzorský dar od hlineckých mlékáren.

Ve středu 4.6. jsme dokončili stavbu altánku - teepee na školní zahradě. Přestože stavbu provázely těžkosti a bylo nutno mnoho improvizovat, konečný výsledek můžete posoudit sami, pokud juknete na školní zahradu. Na přípravě a stavbě se podíleli manželé Peškovi, Hitzgerovi, Martin Brázda a Radek Kudyn. Největší dík patří Romanu Peškovi, který sehnal většinu materiálu a byl duší celé stavby. Stavba vznikla i za grantové podpory obce Kameničky. Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli, srdečně děkujeme a doufáme, že dětem bude altánek dlouho sloužit.

Za SRPŠ Martina Hitzgerová

Stejně jako každý rok pořádá Liga proti rakovině ve středu 14. 5. charitativní sbírku Český den proti rakovině (známou také pod  názvem Květinový den). Letošní sbírka je tematicky zaměřena na rakovinu plic. Pokud si chcete zakoupit kytičky a podpořit tuto dobrou věc, přineste si s sebou do školy peníze (minimální prodejní cena kytičky je 20 Kč).

Český den proti rakovině

Plicní rakovina

Přestaňte kouřit

07.04. 14Sběr bylinek

Pilné včeličky mohou nahlédnout do aktuálního nákupního seznamu léčivých rostlin platného od 1. 4. 2014. Usušené bylinky se budou vybírat v září 2014. Okopírovaný ceník bude rozdán do jednotlivých tříd, zájemcům bude na požádání ofocen.

Mgr. Kosařová

Nákupní seznam 2014 Slatiňany