V úterý proběhlo ve školní jídelně vyhodnocení sběru papíru. Z vybrané částky 5500,- Kč uvolníme 2000,- na dopravu 4. a 5. třídě na environmentální pobyt v Pasíčkách, zbytek peněz půjde na adopci na dálku. Po přepočtení zváženého třídního sběru na osobu se vítězem stala 8. třída, která obdržela poukaz na týdenní jídelníček na přání. Druhá 1. třída a třetí 7. třída obdržely čokoládový adventní kalendář a poukaz na jednodenní jídelníček. Jelikož se snažily všechny třídy, dopřáli jsme menší sladkou odměnu a volbu oblíbeného jídla i jim (vyjma 4. a 5. třídy).

V následujících dnech se mohou žáci symbolicky zapojit do potravinové sbírky, kterou bychom rádi osobně předali ženám z azylového domu v Hamrech (podrobnosti najdou žáci na třídních nástěnkách).

viz výsledková listina sběru

26.10. 17Sběr papíru

25. 10. 2017 proběhl na naší škole sběr papíru. Hlavní cena, týdenní jídelníček na přání pro vítěznou třídu, zafungovala přímo magicky a nám se podařilo nashromáždit neuvěřitelných necelých 5 tun starého papíru. Každá třída přispěla slušným balíkem, vše bylo pečlivě zváženo a přepočteno na jednoho žáka. Kolika kilogramy jednotlivé třídy přispěly, kdo nakonec  vyhrál a jak naložíme s obdrženou peněžní sumou, zveřejníme až po slavnostním vyhlášení, které se uskuteční v pondělí ve školní jídelně. Již teď Vám všem patří velký dík. Ráda bych touto cestou poděkovala i sběrným surovinám Zahálka za spolupráci a podporu.

viz http://zs-ms-kamenicky.rajce.idnes.cz/Soutez_ve_sberu_papiru_25._10._2017/

Jednou z novinek v tomto školním roce je, že ovoce dotované EU dostávájí jednou týdně nejen žáci I. stupně, ale i žáci II. stupně. Dále je EU dotováno neochucené mléko, které dodává Mlékárna Hlinsko, a. s. žákům celé školy 2 x do měsíce. Ochucené mléko se sníženým obsahem cukru (dle norem EU) si žáci mohou objednávat a bude prý naváženo až od listopadu.

Mgr. M. Schmiedová

Na začátku školního roku se vybírali bylinky. Bylinkářů každoročně ubývá, proto bych ráda vyzdvihla píli a zapálení uvedených žáků - Štěpána Mundila, Aničky Štverákové a Lindy Vaškové. Sešlo se cca 3,5 kg pomerančové kůry, 100 g lipového květu a 100 g jitrocele.

Určitě jste zaznamenali nové praktické boxy na tříděný odpad, které nám zdarma poskytla firma Ekokom. Boxy jsou rozmístěny na všech patrech. U dveří na půdu navíc najdete krabici, kam můžete vhazovat víčka pro Karolínku. Prosím pořádkovou třídní službu, aby kontrolovala správný obsah košů na tříděný odpad a koše pravidelně vynášela.

V září jste poprvé v rámci projektu Školní mléko obdrželi zdarma 200ml krabičku neochuceného mléka. Někteří z Vás se přihlásili k odběru ochuceného mléka. Je určitě chvályhodné, že hlinecká mlékárna podporuje zásady zdravé výživy, na druhou stranu však přispívá k navýšení odpadu, které zatěžuje nejenom nás, ale i odpadové hospodářství obce. Neustále tak řešíme otázku správného nakládání s prázdným nápojovým kartonem - sešlápnout a včetně brčka a jeho obalu vyhodit do plastů. Někteří z nás již pochopili. Kdo však odveze plné pytle do kontejnerů, abychom nenutili děti přehazovat odpad v rukavicích do žlutého kontejneru stojícího u školy?  Bude v pátek odpoledne ještě prázdný žlutý kontejner u OÚ? Možná by stálo zato zamyslet se nad jinou variantou obalu, např. plnit mlíčka do skleněných lahví, které by si mlékárna odvezla, vymyla a znovu naplnila. Mohou však děti školou povinné přijít do styku se sklem kvůli bezpečnosti? Každý nechť si udělá úsudek svůj. Naše připomínky budeme moci již brzy přetlumočit vedení firmy Mlékárna Hlinsko, a. s., která letos zpřístupnila provoz exkurzím i ze ZŠ.

V pátek 22. 9. 2017 se vybraní žáci 2. stupně (Černý, Pešek, Kamarád, Petrlík, P. Řezníček, M. Adámek, F. Brázda, Sadílek, Řezníčková, T. Brázdová, Š. Mikulášová, Adámková, Polanská, Nekvindová, Adámková, Vodičková) zúčastnili již tradičního atletického čtyřboje, který každoročně pořádá ZŠ Svratka. Sportovci základních škol ze Svratky, Kameniček, Sněžného, Jimramova, Krouny a Herálce poměřili své výkony v běhu na 1500m, sprintu 60m, skoku dalekém a hodu granátem.

Naše sportovní výprava byla velmi úspěšná, dovezla celkem 21 medailí - 6 zlatých, 12 stříbrných a 3 bronzové, v celkovém pořadí škol podle počtu zlatých medailí obsadila krásné 2. místo. Všem zúčastněným bych ráda poděkovala za úspěšnou reprezentaci školy a popřála jim mnoho dalších nejen sportovních úspěchů.

viz http://zs-ms-kamenicky.rajce.idnes.cz/Atleticky_ctyrboj_22._9._2017/