V pátek 21. 9. 2018 se uskutečnil již 10. ročník soutěže v první pomoci, kterou každoročně pořádá Junák Hlinsko s FARG o.s. při SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod. Na modelových situacích si žáci vyzkoušeli ošetření běžných úrazů a poranění. Soutěže se zúčastnilo celkem 12 čtyřčlenných hlídek z 6 základních škol. Naši školu reprezentovaly 3 týmy. Nejlépe se umístilo družstvo ve složení Nekvindová (9.), Kudynová (9.), Sádovská (9.), Řezníčková (7.), které obsadilo krásné 3. místo.

K věrohodnosti situace přispěla perfektně odvedená práce maskérů, jako figuranti sekundovali hlinečtí skauti a na odbornou způsobilost dohlíželi profesionální záchranáři a studenti zdravotní školy, kteří žákům vysvětlili, co dělali špatně a vzápětí jim předvedli správný postup.

Hlavním cílem akce bylo vyzkoušet si 1. pomoc, získat nové zkušenosti od těch nejpovolanějších, překonat stud a prvotní strach z nezvládnutí situace, ověřit si teoretickou přípravu, vzájemnou komunikaci a rozhodnost v krizové situaci.

Pozor! Pozor!

Pro velký úspěch bychom rádi navázali na loňskou sběrovou mánii, během které se nashromáždilo neuvěřitelných 5 t papíru.

Zapojit se mohou úplně všichni.

Stačí ve dnech 24. 9. (po) – 27. 9. (čt) přinést do školy svázaný balík papíru, odevzdat jej od 6:30 do 7:45 u žákovského vchodu panu Lazarovi (po telefonické domluvě s panem Lazarem kdykoliv). Balík bude zvážen a hodnota připsána k příslušné třídě. Velké balíky můžete zavézt přímo do sběrných surovin Zahálka v Hlinsku, kde stačí jen nahlásit jméno a třídu. Obdržíte papírek s údaji, který odevzdáte panu Lazarovi.

Na závěr bude ze sečtené třídní sumy vytvořen průměr na žáka. Nejlepší 2 třídy pojedou na konci školního roku na výlet do Vodního domu, třída na 3. místě si opět sestaví týdenní jídelníček na přání, ze zbylých tříd vylosujeme 1 třídu, kde se uskuteční vyučování naruby.

pan Lazar: 602 160 662

29.08. 18Obědy

V pondělí 3. 9. vaří školní jídelna pouze pro mateřskou školu.

Přejeme všem žákům úspěšné vykročení do nového školního roku.

zaměstnanci školy

04.07. 18Bylinky

Pilné včeličky mohou nahlédnout do aktuálního nákupního seznamu léčivých rostlin platného od 1. 4. 2018. Usušené bylinky nebude vybírat škola, ale osobně je můžete odevzdat v nákupně Leros ve Slatiňanech, vždy ve středu a ve čtvrtek od 7.30 - 11.30 a 12.30 - 14.00, peníze dostanete na ruku. Telefon: 469 681 508.

Nákupní seznam