Vážení rodiče,

žáci od tohoto týdne budou používat pro vstup do školy elektronický přístupový systém. Věříme, že jeho zavedení přispívá k zajištění větší bezpečnosti vašich dětí. V příloze zasíláme Obecné informace pro používání čipů, se kterými byli všichni žáci seznámeni.

PaedDr. Dagmar Nejedlá

viz Obecné informace pro používání čipů

Ve čtvrtek 9. 11. jsme se již počtvrté zúčastnili celostátní dětské recitační přehlídky „Ležácké veršování“, kterou pořádá ke Dni válečných veteránů Památník Lidice ve spolupráci s NKP Ležáky.

Ve třech kategoriích (1. – 3. ročník, 4. – 6. ročník, 7. – 9. ročník) naši školu v recitaci a přednesu reprezentovali Ludmila Žampachová, Tomáš Popelka, Gábina Mikulášová, Elena Pavlišová, Denis Boguaj a Veronika Adámková.

Na čtyřicet soutěžících bojovalo o přízeň odborné poroty, do které zasedli herci Dana Černá, Máša Málková, Petr Burian a umělecká pedagožka Klára Litterová. I oni přednesli své oblíbené texty.

Dále se přehlídky zúčastnili novodobí veteráni, které reprezentovali vrchní praporčík 43. výsadkového praporu Chrudim prap. Robert Otáhal a nrtm. Petr Kopecký. Oba pánové dětem povyprávěli o svých zážitcích a také odpověděli na nejrůznější zvědavé otázky.

Z našich recitátorů se na stupních vítězů umístila Liduška Žampachová, která obsadila ve své kategorii 3. místo. Dále získali zvláštní cenu poroty Tomášek Popelka a Elenka Pavlišová. Všichni si užili pěkný den v přátelské atmosféře, moc se snažili a předvedli skvělé výkony. Mohou být na sebe pyšní – nejen tito jmenovaní, ale i ostatní žáci, kteří se zapojili už do třídního a školního kola.

Mgr. Petra Burešová

viz http://zs-ms-kamenicky.rajce.idnes.cz/Lezacke_versovani_9._11._2017/

V rámci soutěže Přírodovědný klokan byl žákům 8. a 9. třídy zadán jednorázový test, který obsahoval 24 otázek z oblasti přírodopisu, zeměpisu, fyziky a chemie. Soutěžící vybírali 1 správnou odpověď z 5 nabízených variant. Třemi nejlepšími řešiteli ze ZŠ Kameničky se stali Filip Brázda (9.), Petr Řezníček (8.) a Marek Plíšek (8.)

V rámci projektu "72 hodin dobrovolnických prací" jsme na hranici školního pozemku vysadili 4 ovocné stromy – 2 jabloně (odrůdy Ontario a Sirius) a 2 třešně (velkoplodé srdcovky). Stromky si rozebraly třídy z prvního stupně, společně se svými třídními učiteli se o ně budou starat.

Na začátku listopadu usilovali žáci 9. ročníku o postup do 2. kola soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“. Nejvyššího počtu bodů v teoretickém testu dosáhla trojice ve složení Filip Brázda, Marek Halamka a Veronika Pešavová a budou naši školu reprezentovat na SPŠCH v Pardubicích.

I nadále pokračuje potravinová sbírka, sběr víček a použitého rostlinného oleje.

Na dotaz, zda je již možné objednávat ochucené mléko, mi bylo sděleno, že Mlékárna Hlinsko, a.s. zatím stále ještě nemá potřebné informace pro stanovení limitů dodávek ochuceného mléka pro školy. Zástupce mlékárny slíbil vyřešení situace příští týden. Dodávka neochuceného (plně dotovaného) mléka bude i nadále probíhat 2 x měsíčně.

Mgr. Marta Schmiedová

V úterý proběhlo ve školní jídelně vyhodnocení sběru papíru. Z vybrané částky 5500,- Kč uvolníme 2000,- na dopravu 4. a 5. třídě na environmentální pobyt v Pasíčkách, zbytek peněz půjde na adopci na dálku. Po přepočtení zváženého třídního sběru na osobu se vítězem stala 8. třída, která obdržela poukaz na týdenní jídelníček na přání. Druhá 1. třída a třetí 7. třída obdržely čokoládový adventní kalendář a poukaz na jednodenní jídelníček. Jelikož se snažily všechny třídy, dopřáli jsme menší sladkou odměnu a volbu oblíbeného jídla i jim (vyjma 4. a 5. třídy).

V následujících dnech se mohou žáci symbolicky zapojit do potravinové sbírky, kterou bychom rádi osobně předali ženám z azylového domu v Hamrech (podrobnosti najdou žáci na třídních nástěnkách).

viz výsledková listina sběru