Vyhlášení výsledků sběru papíru proběhne ve čtvrtek 4. října o velké přestávce ve školní jídelně.

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 se vybraní žáci 2. stupně (Broža, Svoboda, Černý, Pražák, Kamarád, Petrlík, G. Mikulášová, K. Halamková, T. Brázdová, M. Halamková, Š. Mikulášová, V. Adámková, Polanská, Marková) zúčastnili již tradičního atletického čtyřboje, který každoročně pořádá ZŠ Svratka. Sportovci základních škol ze Svratky, Kameniček, Sněžného, Jimramova, Nového Města na Moravě, Krouny a Herálce poměřili své výkony v běhu na 1500 m, sprintu 60 m, skoku dalekém a hodu granátem.

Naše sportovní výprava dovezla celkem 8 medailí - 3 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové. Všem zúčastněným bych ráda poděkovala za úspěšnou reprezentaci školy a popřála jim mnoho dalších nejen sportovních úspěchů.

V pátek 21. 9. 2018 se uskutečnil již 10. ročník soutěže v první pomoci, kterou každoročně pořádá Junák Hlinsko s FARG o.s. při SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod. Na modelových situacích si žáci vyzkoušeli ošetření běžných úrazů a poranění. Soutěže se zúčastnilo celkem 12 čtyřčlenných hlídek z 6 základních škol. Naši školu reprezentovaly 3 týmy. Nejlépe se umístilo družstvo ve složení Nekvindová (9.), Kudynová (9.), Sádovská (9.), Řezníčková (7.), které obsadilo krásné 3. místo.

K věrohodnosti situace přispěla perfektně odvedená práce maskérů, jako figuranti sekundovali hlinečtí skauti a na odbornou způsobilost dohlíželi profesionální záchranáři a studenti zdravotní školy, kteří žákům vysvětlili, co dělali špatně a vzápětí jim předvedli správný postup.

Hlavním cílem akce bylo vyzkoušet si 1. pomoc, získat nové zkušenosti od těch nejpovolanějších, překonat stud a prvotní strach z nezvládnutí situace, ověřit si teoretickou přípravu, vzájemnou komunikaci a rozhodnost v krizové situaci.