Milí žáci, vážení rodiče, loučíme se tímto s Vámi na těchto webových stránkách a těšíme se na setkání na stránkách nových. Použijte prosím následující odkaz:

www.zskamenicky.cz

Upozorňujeme žáky a rodiče žáků, že vzhledem k velikonočním svátkům se platí obědy pouze od pondělí 15. 4. do středy 17. 4. Děkujeme.

Sportoviště města Hlinska a DDM Hlinsko pod záštitou Mikroregionu Hlinecko pořádaly v pátek 8. 3. 2019 plavecké závody pro žáky ZŠ. I naše škola měla své zastoupení v jednotlivých kategoriích. Každý závodník si mohl zvolit styl dle svého uvážení.

Za žabáky (do 3. třídy, 25m) startoval Kryštof Zavřel, kapříky reprezentoval Zdeněk Pražák (4. - 5.třída, 50m), Gabča Mikulášová (6. tř.) a Martina Batelková (7.) závodily v kategorii delfínů (6. - 7. třída, 50m). Štiky (kategorie 8. – 9. tř.) musely zdolat trať dlouhou 100 m. Z našich nejstarších závodila děvčata z osmé třídy Šárka Mikulášová a Veronika Adámková.

Kryštof Zavřel si doplaval pro stříbrnou medaili. Ostatním plavcům patří velké poděkování, bojovali ze všech sil.

07.02. 19YPEF

V lednu tohoto roku proběhla místní kola soutěže YPEF - Young People in the European Forests, kde soutěžící družstva po písemném testu z lesnictví a přírody ČR a Evropy ověřují svá povědomí o rostlinách a živočiších vyskytujících se v lese a v jeho blízkosti v poznávání přírodnin (lebky a stopy zvířat, větvičky listnatých stromů se zimními pupeny, semena rostlin aj.). Pro zpestření soutěže zahrnuli organizátoři ještě venkovní praktický úkol - střelbu ze vzduchovky. Průměr zásahů by rozhodl o vítězi v případě dosažení shodného počtu bodů z teoretické a poznávací části.

Naši školu v mladší kategorii na lesní správě Lesů ČR v Nasavrkách reprezentovala dvě družstva - chlapecké ve složení Tomáš Svoboda a Adam Broža a dívčí ve složení Andrea Pešková, Zuzana Řezníčková a Elena Pavlišová. Ze šesti soutěžních trojic obsadila děvčata krásné druhé místo, kluci skončili na místě pátém. Šesťákům a děvčatům ze sedmé třídy bych ráda poděkovala za přípravu, které obětovali svůj volný čas a která se ve finále promítla do pěkného umístění.