Hlasujte, hlasujte, hlasujte !!!

Obrázková soutěž „Národní plemena skotu, prasat, ovcí a koz“

Do výtvarné soutěže, kterou připravil Zemědělský svaz ČR ve spolupráci s Výzkumným ústavem živočišné výroby, v.v.i. v Praze Uhříněvsi, přišlo 350 obrázků z 34 základních škol.

V každé kategorii bylo nominováno 20 obrázků. Z naší školy byly nominovány 2 obrázky z 2. kategorie, které namalovali Ondřej Perlík a Vít Kamarád ze 6. třídy a Kateřina Pošvicová z 9. třídy.

Hlasujte na stránkách:  http://www.zscr.cz/Obrazkovasoutez2

Hlasuje se od pondělí 10. dubna 2017 do úterý 2. května 2017 do 8:00 hodin.

Ludmila Švecová

viz http://zs-ms-kamenicky.rajce.idnes.cz/Vytvarna_soutez_-_hlasovani/

Dne 10. 4. 2017 jsem se poprvé zúčastnila okresního kola Biologické olympiády v Chrudimi. Prvně jsme psali teorii a poté jsme se rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina laborovala a druhá psala poznávačku, potom jsme se vyměnili.

Teoretický test byl zaměřený na brouky, během laboratorní práce jsme snímali otisky prstů a v poznávačce jsme museli poznat co nejvíce předložených rostlin a živočichů. Na teorii jsme měli 45 minut, na laboratorní práci 60 minut a na poznávání tolik času, kolik jsme potřebovali. Za teorii jsme mohli získat až 90 bodů, za laboratorní práci 17 bodů, za poznávačku 40 bodů a za vstupní úkol 10 bodů.

Teorie mi moc nešla, laboratorní práci jsem měla nejlepší, poznávačku jsem zvládla tak z poloviny a vstupní úkol „Odlévaní stop“ vyšel dobře. Celkově jsem se umístila na osmém místě. Velmi mě to tam bavilo a doufám, že se tam dostanu znovu, a tentokrát budu určitě lepší.

Jana Pošvicová, 7. třída

12.04. 17Vybíjená

Dne 7. 4. 2017 se na  ZŠ Dr. Peška v Chrudimi konalo okrskové kolo ve vybíjené (otevřená kategorie pro žáky 4. - 5. ročníku), kam jsme se přihlásili. Jeli jsme tam s paní učitelkou Červinkovou. V 6:11 nám jel autobus do Hlinska. Poté jsme nastoupili do vlaku jménem Helenka, kterým jsme dojeli až do Chrudimi. V Chrudimi jsme šli 23 minut svižné chůze. Jakmile jsme dorazili do školy, zavedli nás do školní družiny, kde jsme se převlékli do našich červeno-černých dresů. Kapitán měl dres oranžový. Šli jsme do tělocvičny, kde nás uvítal pan učitel tělocviku. Rozběhali jsme se a rozcvičili a hurá na zápasy. První zápas jsme nehráli, hráli spolu ZŠ U Stadionu a ZŠ Školní náměstí. Druhý jsme už hráli my a ZŠ Dr. Peška, další zápas jsme sehráli se ZŠ U Stadionu a poslední zápas se ZŠ Školní náměstí. Celkově jsme skončili na 4. místě. Vždy jsme prohráli, ale nám to nevadilo. Dostali jsme diplom za účast. Cestou zpátky jsme se stavili v Penny a v papírnictví. I když jsme nevyhráli a celý den pršelo, byl to super den.

Klára Zavřelová a Renata Brázdová, MARTINA BATELKOVÁ & ANDREA PEŠKOVÁ

3. 4. 2017 k nám přijeli hráči Komorní filharmonie Pardubice s programem Jazz a rock, seznamte se, prosím. Muzikanti nás provedli hudebními styly populární hudby od konce 19. do 20. století. Od ragtimu, přes swing, blues, rock n roll, rock až k metalu či  k art rocku.

Mgr. Jana Dostálová

...hráli na housle, violu, violoncello, saxofon a trubku, převlékali se do různých paruk, havajských květin, brýlí, pan trumpetista se nakonec převlékl do jamajské čepice, ke které byly přišity i dredy. Hráli známé písničky: Let it snow, Donť worry be happy a další jazzové a rockové písně. Seznamovali nás také s různými kapelami, třeba  s The Doors, Beatles, Queen nebo  Deep Purple. Moc se mi to líbilo, jelikož se mi líbí saxofon, tak jsem si to moc užívala.

Z. Řezníčková

Naše škola byla organizátory Technohrátek opět vybrána, a tak jsme se žáky 7. třídy ve středu 15. března 2017 vyrazili na jubilejní padesáté Technohrátky. Hostitelskou školou byla tentokrát nejlepší gastronomická škola ČR – SOŠ a SOU Polička.

Žáky z 11 základních škol z celého Pardubického kraje přivítal v prostorách ZŠ Masarykova nejdříve starosta města Poličky pan Jaroslav Martinů, poté ředitel SOŠ a SOU Polička pan Mgr. Boris Preissler.

Pak už nám byli přiřazeni naši průvodci a vyrazili jsme na připravená stanoviště. Žáci se postupně seznámili s obory kuchař, číšník, cukrář, pekař, řezník a hotelnictví.

A jaké úkoly na ně čekaly? Vyrobit hamburger a jednohubky, naučit se terminologii hovězího masa, ozdobně vykrájet jablko (tzv. curving ovoce), nazdobit perníčky, poznat pekařské pochutiny, vyrobit míchaný nápoj a poznat významná místa v ČR a v Evropě nebo také přiřadit dané zemi národní jídlo.

Sedmáci si vedli po celou dobu velmi dobře, na Technohrátkách byli poprvé a rozhodně se za svoje výkony nemusí stydět.

Po ukončení práce na stanovištích jsme se opět všichni sešli na ZŠ Masarykova a po vtipné soutěží „Hej ty, víš to?“ nadešlo očekávané vyhodnocení.

Bylo to napínavé, výsledky byly velmi těsné a sedmáci nakonec vybojovali 2. místo. Vítězství jim uteklo o jeden jediný bod! Kapitán našeho družstva, Ondra Balek, převzal sladkou odměnu a všichni jsme se plni pěkných zážitků a všech těch dobrot vraceli spokojeně domů. A už teď se těšíme na další Technohrátky.

Mgr. Veronika Jílková