Naše škola přijala nabídku zemědělské osvěty od Zemědělského svazu ČR. Cílem projektu „Zemědělství žije“ je zlepšit obraz a zvýšit povědomí o zemědělství v očích veřejnosti. V podobě naučných aktivit informuje děti, mladé lidi a laickou veřejnost o důležitosti a nenahraditelnosti tohoto oboru, bez něhož by lidstvo nemělo šanci přežít.

Ve středu 15. února se proto žáci 2., 3., 6. a 7. třídy zúčastnili besedy o zemědělství, která byla směřována k tématům: nezbytnost zemědělství, chov hospodářských zvířat, pěstování kulturních plodin, práce se zemědělskou technikou.

Beseda trvala dvě vyučovací hodiny. První hodina se nesla v duchu počítačové prezentace, povídání a promítání fotografií o zemědělství všeobecně, půdě, rostlinné výrobě či chovu hospodářských zvířat. Druhou hodinu děti soutěžily v poznávání sušených plodin a semen zemědělských plodin, zemědělských strojů a hospodářských zvířat. Žáci se po skupinkách střídali na stanovištích, kde vyplňovali odpovědi do odpovědní tabulky, poté si zkontrolovali správné výsledky. Na závěr si zkusili podojit také umělé vemeno a obdrželi drobný dárek.

Obdobné aktivity najdete na stránkách www.zemedelstvizije.cz.

7. třída se zúčastnila školního kola Biologické olympiády. Tématem letošního ročníku je „Detektivem v přírodě“. Olympiáda se skládá ze tří částí. Teoretická část prověří přírodovědné znalosti soutěžících, úkolem praktické části bylo správně poskládat rozstříhané obrázky živočichů, uvést jejich rodová jména a odpovědět na související otázky. Cílem poznávací části je poznat co nejvíce rostlin a živočichů z 30 předložených přírodnin. Za školní kolo mohli soutěžící získat max. 93 bodů. S celkovým počtem 53 bodů se o 1. – 2. místo dělí Ondřej Balek a Nikola Jehličková, na 3. místě se umístila Jana Pošvicová. Vítězům gratuluji, všichni tři postupují do okresního kola, které se koná na jaře v Chrudimi. Ostatním děkuji za účast.

06.02. 17Zápis

Fotografie a videa ze školních akcí jsou nyní dostupné zde: http://zs-ms-kamenicky.rajce.idnes.cz/
Odkaz na fotogalerii je nyní i v Bakalářích (záložky na horní straně).

Do nového roku 2017

přejeme

všem zaměstnancům školy, žákům i rodičům

hodně zdraví, štěstí a úspěchů.