30. 1. 2018 přijel do školy Pavel se svým životní příběhem, příběhem vozíčkáře.  Jeho život před úrazem byl plný adrenalinu a zábavy, prostě si žil životem jako každý jiný. Ale pak přišla nešťastná náhoda a hned bylo všechno jinak. Skočil do zahradního bazénu, uplaval několik temp, pak narazil do stěny bazénu, zranil si páteř a poškodil míchu. Zmínil se o svém kamarádovi, s nímž byl v tu dobu v bazénu. Kdyby tam jeho kamarád nebyl, tak by to nemusel přežít.  Po nárazu ho kamarád vytáhl na souš, snažil se mu pomoct, ale ukázalo se, že se Pavel nedokáže postavit na nohy. Po chvíli kamarád přivolal Pavlova otce, který  je povoláním záchranář a hned poznal, že je to vážné, tak zavolal záchranku. Opravdu to vážné bylo. V  nemocnici se  Pavel dozvěděl to, co tak trochu tušil, že už nebude nikdy chodit.

Po velmi komplikované léčbě, operaci a terapiích nastalo mnoho problémů a změn v jeho osobním životě. Například si musel upravit bydlení, auto a další věci, které byly velmi nákladné a potřebné k jeho životu.  Momentálně je šťastně ženatý a se svou ženou čekají dítě.

Vyprávěl nám příběhy lidí ze svého okolí, které postihla stejná patálie v životě. Říkal nám poučné rady, čeho se v životě vyvarovat. Ukazoval nám spoustu  smutných statistik, které zaznamenala VZP v roce 2016. Vysvětlil nám, že i když se něco takového stane a vy se  dostanete na vozík, dá se žít plnohodnotný život a dokonce je možné i sportovat.

Bylo dobré, že přijel on sám osobně, protože si to člověk vezme k srdci více, než kdyby mu to vyprávěl člověk, kterému se to nestalo. Přednáška nám hodně dala a uvědomili jsme si,  že děláme spoustu aktivit, které jsou pro nás nebezpečné. Někteří z nás je snad omezí, někteří jsou ale nepoučitelní. Celá beseda nám přišla poučná, zajímavá a hlavně inspirující, protože jsme se přesvědčili, že i navzdory tak závažnému zranění dokáže člověk stále žít a být vděčný za to, co má.

žáci 9. třídy

Když jsme zjistili, že se opět uskuteční akce "Zpívá celá dědina", tak se nám honila hlavou spousta nápadů, ale časem se ukázalo, že většina třídy buď nemůže, nemá odvahu, anebo ji to nezajímá. Devátá třída před námi zpívala písničku "Hádaly se houby". My jsme chtěli být originální!! Už v osmé třídě jsme vystupovali s ruskou pohádkou a zpívali písničku "Síla starejch vín" od kapely Škwor. Letos zpívali jenom kluci - natrénovali ruskou KAŤUŠU. Pět kluků z naší třídy zpívalo a Roman Pešek skákal kozáčka, který mu moc šel.

Zpívaly také dvě prvňačky a jeden prvňáček. Byli velice šikovní a nebáli se. Zapojila se také Adéla Pavlíčková, která má se svým hlasem už pár soutěží za sebou. Zúčastnily se i rodinné teamy - rodina Vodičkova a také rodina Černých. Z rodiny Černých vystoupila děvčata ještě s písní ,,TÁTA".  Ani holky ze šesté třídy se toho nebály. Martina Halamková zazpívala dvě písně, jednu s Martinou Batelkovou. Vybraly si velice hezkou píseň z filmu Rebelové. Zazpívala také jedna cizí slečna a kluci, co chodí do hudebky, zahráli jazzovou skladbu, která se všem líbila. Na konci soutěže všichni dostali malý dárek. Na soutěž navazoval dětský karneval, na kterém pět děvčat z deváté třídy roztančilo každé dítě. Bylo to nádherné nedělní odpoledne.

Za 9. třídu N. Batelková