Základní a Mateřská škola Kameničky, Kameničky 38, 539 41, tel.: 469318131

škola hrou ...

 
flagflag

30.6. se vaří pouze pro mateřskou školu, 9. třídě byly vyplaceny vratky za měsíc červen 2017, 28.6. a 29.6. se už nebudou odhlašovat obědy.

12. 6. 2017 Skutečský slavík 2017

Naši zpěváci se opět v silné konkurenci neztratili.

Adéla Pavlíčková vyzpívala ve své kategorii 1. místo s postupem na Koncert vítězů, který se uskuteční 26. 9. 2017 v kulturním domě ve Skutči.

Josef Halamka - 2. místo

Martina Halamková, Zuzana Řezníčková - 3. místo

Erika Černá, Tomáš Pavlíček - čestné uznání

                                                                                                             Mgr. Jana Dostálová 

9. 6. 2017 Žáci 9. třídy si  připomněli 75. výročí heydrichiády ve VČM v Pardubicích.

.... Představte si, že je leden roku 1942, pro sedm mužů a sedm žen spojených s Pardubicemi začíná rozhodující rok jejich života.......
A teď se vraťme do roku 2017 a zkuste zapřemýšlet, jak byste se tenkrát zachovali vy.......

Odlehčení přinesla výstava o životě ve 20. století.

Cestou na nádraží jsme se nakrátko zastavili u sochy Ing. Jana Kašpara.... 

                                                                                                              Mgr. Jana Dostálová 

8. 6. 2017 Krajský úřad Pardubice
Šesťáci v průběhu celého školního roku objevovali význam slov státní správa a samospráva. Besedovali s paní starostkou Yvonou Jandovou, s radním Bohumilem Bernáškem i bývalým ministrem Radko Martínkem. Navštívili Poslaneckou sněmovnu a nakonec přijali pozvání radního Bohumila Bernáška na návštěvu krajského úřadu. 
Děkujeme za velmi vřelé přijetí.  

                                                                                                             Mgr. Jana Dostálová 

 Jednoho, toho nejkrásnějšího dne, kdy na nás svítilo sluníčko, jsme my, 1., 3. a 4. třída, vyrazili do ZOO Jihlava. Ráno, když jsme stáli před školou a čekali na autobus, bylo vtipné, když se paní učitelka Niklová zeptala: „Tak kdo má pro mě řízek?“ Skoro všichni se přihlásili, až na mě a pár dětí. Docela mě překvapilo, že pro nás přijel zelený autobus. Jízda autobusem nám utekla, jelikož jsme se pořád jenom smáli a pořádně jsme si tu jízdu užili. A konečně značka JIHLAVA. Já byla natěšená, no a asi všichni.

               Musím přiznat, že tam bylo mnoho škol, ale ta naše se určitě těšila nejvíce. Bylo tam spoustu zvířat, ale hned na začátku nás tam přivítaly surikaty. Surikaty byly vtipné, úžasné a takové mrštné. Jedna byla tady, hop a skok, byla hned zase tam. Taková maličká jim utekla a pak se bála skočit, na konec se odhodlala a skočila do svého výběhu. Potom jsme si to zavítali k opicím. Rychle jsme se šli podívat na žirafy. Byly tam tři krásné žirafy. Co dál? Už vím, co si takhle říct o zebrách. Zeber tam bylo pět, tři tam stály bez hnutí a dvě se tam vedrem rozvalily na zem. Taky tam byly dvě hyeny. Byly moc hezké a měly velký výběh. Teď přišli na řadu dravci. Jak noční, tak denní. Byl tam výr velký, který se jmenoval Kuba, nebo sova pálená Zuzana a orel mořský a tak dále. Vůbec jsem netušila, že nás čeká přednáška o dravcích, pán, co o nich říkal, byl moc šikovný. Ale kdybych vám vyprávěla o všech zvířatech, tak by to bylo do nekonečna.

               Také tam byla budova s hady, s pavouky, s motýly, s rybami a s krokodýly. Jelikož má paní učitelka Niklová fobii a Denis z nich má hrůzu, zůstali oba dva radši venku. Paní učitelka tedy zavelela: „Každý čtvrťák si vezme na starosti jednoho prvňáčka!“ To jsme udělali a šli dovnitř jen s naší paní učitelkou Švecovou. Já měla na starosti Lidušku z první třídy. Byla moc hodná a vše ji zajímalo.

               Potom jsme se stavili na hřišti. Tam to bylo dobré, ale ne lepší než zvířata. Pak jsme si prošli další zvířátka. Z nich se mi nejvíc líbila panda červená. Vlastně to bylo poprvé, co jsem je viděla živě. A taky lachtany. Zašli jsme do suvenýrů. Já si tam koupila tři pohledy: se surikatami, s ibisem a s kočkou divokou. Zase jsme si prošli pár zvířátek.

               Pak nastala ta chvíle, kterou nikdo nechtěl! Měli jsme jet domů. A tak nám skončil krásný výlet. Opravdu mi je líto těch, co tam s námi nemohli. Tak skončil náš krásný výlet.

                                                                                                Gábina Mikulášová, 4. třída 

viz http://zs-ms-kamenicky.rajce.idnes.cz/Skolni_vylet_1.%2C_3.%2C_4._trida_30._5._2017/

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | »»»
 
© 2017, www.zs-kamenicky.cz, mash | xhtml 1.0, css valid
TOPlist