Základní a Mateřská škola Kameničky, Kameničky 38, 539 41, tel.: 469318131

škola hrou ...

 
flagflag

10.10. 2016 se uskutečnilo školní kolo 3. ročníku recitační soutěže. 

Žáci, kteří se umístili na 1. a 2. místě, budou naši školu reprezentovat na celostátní soutěžní přehlídce Ležácké veršování 10. 11. 2016.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA


I. kategorie  (1. - 3. třída)

1. místo  Tomáš Popelka

2. místo Eliška Cimburková

3. místo Michaela Pavlišová

                Anežka Brožová

Cena diváků  Tomáš Popelka

 

II. kategorie (4. - 6. třída)

1. místo  Denis Boguaj

2. místo Klára Zavřelová

                Veronika Adámková

Cena diváků Veronika Adámková

 

III. kategori (7. - 9. třída)

1. místo Marie Kamarádová

2. místo Ondřej Balek

3. místo Jan Pražák

Cena diváků  Marie Kamarádová

Naši žáci mají možnost přivydělat si nějakou tu korunku sběrem léčivých rostlin. Nasušené bylinky se vybírají v září a pokud možno v co nejkratším termínu odvážejí do nákupny Leros ve Slatiňanech. Při osobním odvozu vyplácí Leros peníze na ruku, hned 2. den jsou předány sběračům. V letošním roce dominovala pomerančová kůra následována kůrou citronovou, mateřídouškou, dobromyslí, sedmikráskou, lipovým květem. V součtu si nadšení bylinkáři (jmenovitě Barbora Kudynová, Jan Pešek, Petr Adámek, Eliška Cimburková, Martin Jakub Pešek, Štěpán Mundil, Marek Sádovský a Anna Štveráková) přišli na 510 Kč.

Začátkem října odvezl pan Lazar nashromážděný papír do sběrných surovin, kde jsme za 49O kg sběru obdrželi 490 Kč. Děkuji všem, kteří přispěli starými novinami, letáky, krabicemi a alespoň malou měrou podpořili EV na škole. Tyto peníze ze ¾ pokryjí náklady na cestovné lektora z ekocentra Paleta, který nás navštíví příští týden s výjezdovými programy. 3. a 4. třída se zúčastní programu „Nákupy s rozumem“, aneb jak nakupovat, aby vzniklo co nejmíň odpadů, jak nakupovat, abychom nezatěžovali ŽP, zkrátka jak nakupovat s rozumemJ 5. a 6. třída se zapojí do programu „Energie není zadarmo“, kde pochopí, že za energii neplatíme jen penězi, ale i zhoršováním zdraví a stavu ŽP, naučí se šetřit energií v domácnosti.

Ve třídách přibyly koše na tříděný odpad. Během krátké doby se děti naučily, co patří do plastů, papíru a co do směsného odpadu. Třídní služby každý den vynáší tříděný odpad do sběrných pytlů na chodbě, na jejich pravidelnou výměnu dohlíží pověřená dvojice z 9. třídy. Z hygienických a hlavně technických důvodů odváží pytle s tříděným odpadem do kontejnerů k OÚ pan Lazar (u školy jsou kontejnery s nepraktickým malým kruhovým otvoremL).

V pátek 13. 10. se většina dětí z 5. – 9. ročníku zapojí do EV projektu „72 hodin dobrovolnických prací“. V rámci tohoto projektu společně vysázíme 2 hrušně na obecním prostranství a poklidíme nepořádek na pozemku za školou.

I nadále pokračuje sbírka víček od PET lahví na pomoc malé Karolínce a sběr použitého rostlinného oleje.

Mgr. Daniela Kosařová 

12.10. 16Žloutenka

Vážení rodiče a žáci, i když se informace o výskytu žloutenky v Hlinsku nepotvrdila, děkujeme Vám za pomoc při preventivních hygienických opatřeních, která nikdy nejsou na škodu. Budeme se snažit v nich i nadále pokračovat. 

Ve čtvrtek 22. 9. 2016 jsme se zúčastnili okresního kola Přespolního běhu v areálu ploché dráhy v Chrudimi. Z každé školy soutěžilo 1 čtyř až šestičlenné družstvo chlapců i dívek z každé třídy. Naši školu reprezentovali Ondřej Petrlík, Vít Kamarád, Tomáš Rybička, Martin Adámek, Štěpán Vacek, Radek Netolický, Roman Pešek, Petr Sadílek, Filip Brázda, Šárka Mikulášová, Eliška Marková, Eva Nekvindová, Anežka Sádovská, Tereza Balková, Marie Kamarádová, Anna Moučková, Adéla Adámková a Barbora Pelikánová.

V konkurenci základních škol (ZŠ U Stadionu Chrudim, ZŠ Smetanova Hlinsko, ZŠ Dr. Peška Chrudim, ZŠ Školní náměstí Chrudim, ZŠ Prachovice a ZŠ Včelákov) skončili starší žáci na 5. místě, starší žákyně na 3. místě, mladší žáci na 4. místě a mladší žákyně na 2. místě. Družstva z prvních míst postoupili na krajské kolo do Letohradu. Všem našim závodníkům gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.

                                                                                                             Mgr. Pavel Novák 

V pátek 30. 9. 2016 pořádala ZŠ Svratka atletický čtyřboj pro 2. stupeň ZŠ, kde naši školu reprezentovali Vít Kamarád, Ondřej Petrlík, Šárka Mikulášová, Veronika Adámková, Ester Polanská, Anežka Sádovská, Adéla Adámková, Barbora Pelikánová, Filip Brázda, Petr Sadílek, Marie Kamarádová, Tereza Balková a Štěpán Vacek. Součástí čtyřboje byl sprint, skok daleký, hod granátem a běh na 1 500 m.

V konkurenci pěti základních škol (Svratka, Krouna, Jimramov, Sněžné a Herálec) jsme v pořadí dle počtu zlatých medailí skončili na 1. místě v počtu 7 zlatých, 6 stříbrných a 8 bronzových medailí. Nejúspěšnější reprezentantkou naší školy byla Ester Polanská, která získala medaili ve všech 4 disciplínách. Všem našim závodníkům gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.

                                                                                                              Mgr. Pavel Novák

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | »»»
 
© 2016, www.zs-kamenicky.cz, mash | xhtml 1.0, css valid
TOPlist