04.07. 18Bylinky

Pilné včeličky mohou nahlédnout do aktuálního nákupního seznamu léčivých rostlin platného od 1. 4. 2018. Usušené bylinky nebude vybírat škola, ale osobně je můžete odevzdat v nákupně Leros ve Slatiňanech, vždy ve středu a ve čtvrtek od 7.30 - 11.30 a 12.30 - 14.00, peníze dostanete na ruku. Telefon: 469 681 508.

Nákupní seznam

V celostátním finále soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“ se Filip Brázda umístil na krásném 23. místě z 39 finalistů, kteří vzešli z 15 O34 soutěžících v regionálních kolech. Filipovi děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme hodně studijních úspěchů i během středoškolského studia.

Upozorňujeme žáky a rodiče, že 25. - 27. 6. se nebudou odhlašovat obědy.

Družstvo žáků 8. třídy ve složení Eliška Marková, Ester Polanská, Lukáš Řezníček, Petr Řezníček a Anna Štveráková se zúčastnilo Branného závodu v Hlinsku. Šplh na laně, střelbu ze vzduchovky, první pomoc a další disciplíny zvládli naši žáci výborně a v konkurenci třinácti dalších družstev závod vyhráli.

Pavel Vojta

26.04. 18Zlatý list

Vybraní žáci ze 4. - 8. třídy se ve středu 25. 4. 2018 zúčastnili krajského kola přírodovědně - ekologické soutěže Zlatý list, které se konalo v okolí Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka. Soutěž proběhla formou stezky se stanovišti, která prověřila znalosti soutěžících z botaniky, zoologie, ekologie a ochrany ŽP. Naši školu v kategorii mladších žáků (4. - 6. třída) reprezentovala šestice ve složení (Netolický, Svobodová, Broža, Svoboda, R. Brázdová, Pavlišová) a v kategorii starších žáků (7. - 9. tř.) šestice děvčat (Jehličková, Kosařová, Nekvindová, Veberová, Černá, Adámková). Každé družstvo se rozdělilo na 2 tříčlenné hlídky. Tříčlenné hlídky vybíhaly po 5 minutách z areálu záchranné stanice. Hodnoceno bylo celé družstvo, body se sčítaly.

S celkovým počtem 59 bodů se starší žáci umístili na 12. místě ze 14. Mladší žáci dosáhli s 60 body na příčku nejvyšší a jako jediní si ze 7 družstev zajistili postup do národního kola, které se uskuteční v červnu.

Ve volném čase jsme si prohlédli expozici zvířat a nahlédli do "pravěkého světa", který se nacházel na území Národního geoparku Železné hory a v jeho blízkém okolí. Sluníčko nám krásně svítilo, v kiosku jsme si pochutnali na vynikajícím párku v rohlíku a cukrové vatě. Celý den se nám moc líbil a příští rok pojedeme zas.

Mladším žákům moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí v národním kole. Starším žákům děkujeme za reprezentaci školy.