Základní a Mateřská škola Kameničky, Kameničky 38, 539 41, tel.: 469318131

škola hrou ...

 
flagflag

V září to byli vystrašení školáčci, ale teď už z nich jsou disciplinovaní , samostatní  žáci, co si přečtou pohádku, napíší  krátký příběh a postarají se o své věci, zkrátka  pašáci !  A co jsme toho prožili? Podívejte se na fotky  a kdo byste měl zájem, mohu Vám vypálit mnohem více fotek na CD.

Radka  Červinková

V českém jazyce jsme se naučili spoustu písmenek psát i číst….Anežka B.

V matematice jsme se naučili počítat, ale i vážit na vahách různé věci. Hrníček, bačkůrky, nůžky, fixy, nůžky. Také jsme měřili kolik litrů vody, se vejde do velkého, menšího a nejmenšího hrnce. Metrem, jsme změřili na centimetry  co se dalo. Dveře, okna, tabuli, lavici nástěnky, stůl…. Adélka P.

S prvoukou jsme se dostali do Thajska. Přišla nám o něm vyprávět Lucinka- dcera p. učitelky, která tam půl roku žila. Sedli jsme si do kroužku a povídali si o tom, jak se v Thajsku thajsky mluví. Třeba dobrý den říkají jinak ženám: Sawaddee ka a jinak mužům : Sawaddee krab .
Děkuji se řekne : Kob khun krab / ka. Protože je tam velké horko používají vějíře, které se rozloží a je z nich klobouk. Taky tam žijí sloni, opičky co kradou prstýnky a věci z tašek. Ochutnali jsme thajský čaj a nakreslili si thajskou vlajku. Film i fotky byly pěkné…... Hanička H.

Taky jsme navštívili domácí zvířátka u Pešků v Jeníkově. Cestou rostlo spoustu bylin a rostlin, které jsme se učili a poznávali je. Později se nám to hodilo. Zúčastnili jsme se školního kola přírodovědné soutěži s poznáváním rostlin, živočichů a kamenů. A šlo nám to!

Od paní učitelky Kosařové jsme obdrželi diplomy a upomínkové dárečky.

Den dětí

Jednoho dne přišla paní učitelka a rozdala nám nafukovací balonky a řekla, že budeme dnes slavit den dětí.  Nafoukli  jsme si je a pinkali si. Pak jsme šli do školní knihovny, byli jsme tam poprvé! Vzali jsme si knihu a četli si. Potom jsem šli do třídy a ještě hráli různé hry s balonkem. …. David  B.

Naším největším společným dobrodružstvím bylo spaní ve škole.

Ve čtyři hodiny jsme se sešli u školy a pak se šlo k vodárně a dolů  směr  Filipov. Cestu nám praporky vytýčila paní uč. Kosařová  s Nikolkou. Plnili jsem úkoly. Třeba složit své jméno z přírodnin, poznat druhy kamenů, najít dvě známé rostliny.  Na konci jsme si museli zavázat oči šátkem a šli jsme po slepu za hlasem bubínku. U posedu byl konec. Složili jsme z písmenek heslo MELOUN, ten byl ukrytý  pod osikou a s ním i dvě čokolády. Pak se šlo opíkat. Popelkovi nám připravili lavice, stoly, oheň. Ale taky zeleninu buřty a chleba s moštem. Moc děkujeme! A pak se šlo do kravína, podívat se na krávy a ovce. Pak do školy…..Zdenda  P.

Ve škole jsme si připravili spaní a vzali si pyžamo, pak byl pyžamový večírek. Když už byla tma měli jsme jít stezku odvahy, po škole, bez světla, až na půdu. A potom nám paní učitelka četla pohádky a my postupně usínali …Karolínka V.

Na závěr školního roku se jezdí na školní výlet, tak jsme přemýšleli kam pojedeme, nakonec jsme si vybrali Záchrannou stanici Pasíčka. S paní učitelkou jsme jeli autobusem. Hned na začátku nás přes plot vyděsilo prase divoké a pštros. Ke vstupní bráně, přišla zvědavá kočička. Viděli jsme kunu skalní, orla mořského, lišku, kosa, papoušky, rysa, kůzlátka, vydry, čápy, veverky. Poslechli jsme si povídání o druhohorách , zkamenělinách, dinosaurech a jednoho jsme si vyhrabali z písku tak, jak to dělají paleontologové. Všichni jsme si mohli udělat odlitek ze sádry medvědích nebo žraločích zubů, či trilobita. Prolezli jsme průlezky, zakoupili něco na památku z výletu a jeli do školy. Výlet se nám všem moc líbil. ….Tomášek  Popelka 

viz fotogalerie

24. 6. 2016 se dvě družstva z naší školy zúčastnila branného závodu Memoriál Karla Kněze v Ležákách.

Všichni prokázali fyzickou zdatnost, vynikající znalosti reálií z období heydrichiády a II. sv. války i praktické dovednosti (uzlování, střelba, hod granátem na cíl, zdravověda).

Družstvo ve složení Jakub Krejčí, Milan Jedlička, Šimon Brázda, Lukáš Vodička a Tomáš Petrlík obsadili 2. místo

Družstvo ve složení V. Pešavová, Adéla Adámková, Barbora Pelikánová, Petr Sadílek, Filip Brázda obsadili 6. místo

Děkuji žákům za zodpovědnou přípravu a skvělou reprezentaci školy.        

                                                                                                          Mgr. Jana Dostálová 

V pátek 21. 6. 2016 pořádala ZŠ Svratka atletický čtyřboj pro 1. stupeň, kde se dívčí a chlapecká družstva, vždy ve složení jeden zástupce 1. r., 2. r., 3. r., 4. r. a 5. r., utkala ve sprintu (1. - 3. r. 40m, 4. a 5. r. 60m), skoku dalekém, hodu míčkem a vytrvalostním běhu - štafetě na 1000m (1. a 2. r. běžel 100m, 3. r. 200m, 4. r. 200m a 5. r. 400m).

V konkurenci 3 ZŠ (Svratka, Svratouch, Křižánky) dosáhla obě "béčková" družstva  na metu nejvyšší (chlapci B: Zdeněk Pražák, Matouš Moučka, Petr Vacek, Martin Pešek, Matěj Hromádko, dívky B: Veronika Jágerová, Deniska Plíšková, Zuzka Řezníčková a Erika Černá). Dívčí družstvo A ve složení Anežka Brožová, Nela Adámková, Gabča Mikulášová, Tereza Brázdová a Šárka Mikulášová obsadilo krásné 2. místo. Ani chlapci se nenechali zahanbit a ve složení David Bureš, David Netolický, Denis Boguaj, Patrik Černý a Vít Kamarád vybojovali 3. místo. Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.

                                                                                                        Mgr. Daniela Kosařová 

viz fotogalerie

V úterý 21. 6. 2016 jsme jeli laborovat na SPŠCH do Pardubic. Na kriminalistice jsme si zopakovali to, co jsme probírali minulý rok, tj. čím se zabývá kriminalistika, jaké jsou její obory, jak se zachovat při nálezu podezřelého předmětu, osahali jsme si nejrůznější zbraně, porovnali vlastnosti revolveru a pistole, dozvěděli se, na jakém principu funguje útočný a obranný granát.

Na biologii jsme se protočili na čtyřech stanovištích, kde jsme zkoumali  otisky našich chodidel a pomocí jednoduchého měření zjistili, zda je nemáme ploché, na základě změřeného krevního tlaku a tepové frekvence vypočítali, kolik litrů krve nám proteče srdcem za minutu, z naměřené výšky a hmotnosti zjistili naše BMI a pomocí dvou hrotů jsme zkoumali citlivost kůže.

Po obědě jsme šli na poslední laborky z chemie, kde jsme si nejdříve připravili přírodní indikátor a poté pomocí barviček posuzovali kyselé či zásadité prostředí, konkrétní hodnotu pH jsme změřili pH papírky. Nakonec jsme si připravili a čichem identifikovali čpavek, divili se, co udělá kyselina sírová s cukrem, papírem a kusem látky.

                                                                                                            žáci 7. a 6. třídy 

viz fotogalerie

Žáci 3. a 4. ročníku v rámci hodin tělesné výchovy jezdí na plavecký výcvik do krytého bazénu v Hlinsku.

viz fotogalerie

 

««« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | »»»
 
© 2016, www.zs-kamenicky.cz, mash | xhtml 1.0, css valid
TOPlist