Dne 17. 04. 2018 se žákyně 6. třídy Renata Brázdová a Elena Pavlišová zúčastnily krajského kola matematické olympiády v Chrudimi. Ze 26 soutěžících se Renata Brázdová umístila na 5. místě a Elena Pavlišová na 7. místě. Moc gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Mgr. Lenka Hladíková

4. dubna 2018 proběhlo v ABC klubu v Pardubicích slavnostní vyhlášení finalistů regionálního kola soutěže "Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR". Kromě 28 finalistů z 21 základních škol Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského kraje a kraje Vysočina, kteří změřili své síly v teoretickém testu a laboratorních dovednostech, byly oceněny i všechny projekty, 5 nejlepších učitelů chemie a 5 nejúspěšnějších škol. Slavnostní vyhlášení mělo charakter zábavného odpoledne s doprovodným programem  - taneční vystoupení, kouzelnická exhibice, kosmetický salon, netradiční chemické pokusy. Každý z oceněných obdržel čestné uznání a hodnotnou cenu.

6 nejlepších žáků postoupilo do celostátního finále, které se uskuteční 12. 6. 2018 v prostorách Fakulty chemicko - technologické Univerzity Pardubice a které opět prověří teoretické znalosti a praktické dovednosti soutěžících. I naší škole se dostalo nečekané pocty. Z vynikajícího 4. místa postupuje do celostátního finále žák 9. třídy Filip Brázda, který se zde s dalšími 39 mladými chemiky (výběr 40 nejlepších ze všech regionů) utká o titul "Nejlepšího mladého chemika ČR."

Filipovi moc gratulujeme a držíme pěsti v celostátním klání.

Kompletní výsledky, přehled cen a předávajících + fotogalerii ke stažení v tiskové kvalitě najdete v tuto chvíli již na stránkách: www.mladychemik.cz

Filipovi moc gratulujeme a držíme pěsti v celostátním klání.