Upozorňujeme rodiče i žáky, že vzhledem ke včasné uzávěrce nebude paní Tichá celý příští týden odhlašovat obědy.

Upozorňujeme žáky i rodiče žáků, že ve středu 22. 6. nebude paní Tichá z důvodu návštěvy lékaře vybírat peníze za obědy. Poslední termín placení je ve čtvrtek 23. 6.

Žáci 3. a 4. ročníku v rámci hodin tělesné výchovy jezdí na plavecký výcvik do krytého bazénu v Hlinsku.

V pondělí 30. 5. jsme byli natěšeni, že zítra pojedeme na výlet. Konečně začal ten den, na který jsme se všichni těšili. Ráno jsme nastoupili u školy do autobusu a na cestě nás doprovázelo sluníčko. První naše zastávka byla ve Slatiňanech pod rozhlednou Bárou. Došli jsme pod rozhlednu a všichni jsme po dřevěných schodech vylezli na rozhlednu. Rozhlíželi jsme se po kraji, viděli město Chrudim a Pardubice a další vesničky. Byl to nádherný pohled. Slezli jsme dolů a šli se najíst a pohrát si na prolízačkách. Další zastávka byla u hřebčína, kde jsme viděli drezuru koní. Byli nádherní. Šli jsme po naučné stezce ke Kočičímu hrádku. Hrádek jsme obsadili, lezli jsme po hradbách a skále.  Pak jsme se vrátili do autobusu a nad námi se začaly zatahovat mraky a hřmělo. Dojeli jsme do Chrudimi. Šli jsme přes náměstí kolem velkého kostela do Muzea loutek. Přivítal nás Spejbl a Hurvínek. Po celou dobu prohlídky jsme ho hledali, šli jsme po stopách Žeryka tři patra a prohlíželi si různé loutky. Nakonec jsme si hráli s loutkami a maňásky divadlo. Koupili jsme si něco na památku a vyrazili na vyhlášenou zmrzlinu do Slatiňan. Byla skvělá, každý si dal nášup. Všude nás doprovázelo sluníčko. Domu jsme dojeli v pořádku, nikomu nebylo špatně. Výlet byl super a už se těšíme na příští.

Druháci a třeťáci.

V pondělí 30. května odpoledne proběhlo v učebně přírodních věd školní kolo Přírodovědné soutěže. Úkolem žáků bylo poznat co největší počet vystavených přírodnin a určit chráněné druhy. Z 1. stupně soutěžilo celkem 12 dětí, z 2. stupně 7. Pořadí a dosažený počet bodů najdete v přiložené výsledkové listině. Do okresního kola v Hlinsku postupuje Andrejka Pešková ze 4. třídy, Vojtěch Myška, Tereza Schmidtová a Tomáš Pavlíček ze 7. třídy a Veronika Hitzgerová z 8. třídy.

Všem soutěžícím děkuji za účast, postupujícím přeji pěkné umístění v okresním kole.